KOMU POMÁHÁME

 

 

 

NEBE NA ZEMI

 

V tomto internetovém projektu nabízíme znevýhodněným spoluobčanům prostor, kde si ostatním lidem můžou napsat o konkrétní pomoc. V jednotlivých skupinách rozdělených podle znevýhodnění uvádíme mimo jiné mnoho zajímavosti k problematice a odkazy na organizace, které můžou potřebným také významně pomoci.

 

Pokud nám v rámci tohoto projektu lidé žádající o podporu dokladově doloží své "sbírkové" znevýhodnění (zdravotní postižení, těžké onemocnění, sociální slabost, nebo pokud se jedná o děti z Dětských domovů nebo seniory), mohou v případě dostatku finančních prostředků čerpat podporu z veřejné sbírky na podporu znevýhodněných spoluobčanů. Budou-li mít zájem, můžeme vytvořit jednotlivou sbírku pro konkrétního žadatele o podporu. Lidé pak mohou prostřednictvím sbírky a v ní zvlášt přiřazených variabilních symbolů (čísel) jednoduše pomáhat potřebným, které si zvolí.

 

NYNÍ TAKTO POMÁHÁME, NEBO JSME POMOHLI

 

 

Zapojte se do projektu NEBE NA ZEMI zde.

 

 

 

 

 

VOZÍKY č.1, 2 a 3 POŘÍZENÉ Z DARŮ MONETY MONEY BANK, a. s.

+ 1 272,- Kč PŘÍSPĚVKY VEŘEJNOSTI NA PROJEKT "PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE, VS: 511

 

PAN JAN - Klobouky u Brna

(Vozík č. 1, výpůjčka od 13.03.2020)

Pan Jan z Klobouk u Brna prodělal cévní mozkovou příhodu. Zůstal odkázán na invalidní vozík. Dosud měl k dispozici pouze mechanický invalidní vozík, který však svépomoci zvládal ovládat jen těžce. Prakticky jen za pomoci jedné ruky a odrážením jedné nohy od země. Elektrický vozík pro něj samozřejmě znamená o mnoho větší svobodu v pohybu, tedy značné zkvalitnění života. Pana Honzu známe osobně, člen Rady spolku Pavel Badač s ním měsíc sdílel pokoj v rámci rehabilitačního pobytu v Darkově na podzím 2019. Jsme si tedy opravdu jistí skutečnou potřebností výpůjčky elektrického vozíku panu Honzovi. Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku!

 

 

 

 

 

 

PAN FRANTIŠEK - Ivanovice na Hané (Vozík č. 2, výpůjčka od 04.10.2020)

Panu Františkovi byly před několika léty v důsledku diabetu amputovány obě nohy. To mu ovšem nevzalo chuť do života. Velkým koníčkem pana Františka jsou výlety autem, které se naučil řídit za pomoci ručního ovládání, a které podniká v doprovodu své přítelkyně paní Ivy. Poznávat takto krásy celé naší republiky ulehčí od nynějška panu Františkovi i náš vypůjčený elektrický vozík, který se dá lehce složit a naložit do auta. Pan František si vozík moc přál, ovšem jeho nákup si nemohl dovolit. Z půjčeného vozíku má velkou radost, může uskutečňovat výlety dle libosti, vozíky půjčujeme zdarma a bez časového omezení. Přejeme krásné zážitky z cest a jen samé šťasné kilometry!

Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku! K financování nákupu byl využit také příspěvek veřejnosti. DĚKUJEME! :)

 

 

PANÍ ANIČKA - Vimperk (Vozík č. 3, výpůjčka od 20.08.2021)

Paní Aničku postihla začátkem roku 2017 cévní mozková příhoda, kdy doslova bojovala o život (museli odsát krevní hematon). Zůstala trvale poničena nervová vlákna ovládající pohyb ruky a nohy. Bohužel i přes procesy lázní, pobytu na LDN a rehabilitacích, má levou ruku zcela ochrnutou a s nohou udělá sotva pár krůčků se čtyřbodovou holí.

Paní Aničce jsme bezplatně vypůjčili nový vozík, zakoupen rovněž díky velkorysé podpoře MONETY Money Bank. Vozík jsme nechali doručit přímo do rehabilitačního zařízení v Kladrubech, kde byla v létě paní Anička zrovna na rehabilitačním pobytu.

Paní Anička k této výpůjčce uvádí: velmi děkuji za pomoc v mém běžném životě! Moc si toho vážím a i hlavnímu sponzorovi bance Moneta moc děkuji, že se takto staráte o invalidní potřeby pro nás, kteří jsme tímto způsobem ovlivněni každodenními překážkami. Jsem tomu a Vám moc vděčná a děkuji z celého srdce Vám i všem dárcům! Se srdečným pozdravem Anna H.

 

UKONČENÉ VÝPŮJČKY VOZÍKŮ eThrone

 

POMÁHEJME PROSÍM SPOLEČNĚ I TÍMTO ZPŮSOBEM. PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE

 

 

 

PŮJČOVNA REHABILITAČNÍCH PŘÍSTROJŮ MOTOMED VIVA1

 

Jak tento přístroj funguje si lze prohlédnout např. na tomto videu na YouTube:

 

 

 

 

 

MOTOmed Viva1 umožňující procvičovat nohy i ruce

K výpůjčkám do domácností lidí s těžkým pohybovým omezením (nejčastěji lidí na inv. vozících) pořizujeme repasované nebo bazarové přístroje za čtvrtinovou až poloviční cenu hodnoty nových přístrojů (nové cca od 100 000,- Kč podle výbavy). MOTOmedy půjčujeme za 50,- Kč/měs na osobu.

Budeme potěšení, pokud se rozhodnete spolupracovat na finančním zajištění tohoto projektu, na

pořízení dalších přístrojů v rámci naší veřejné sbírky. Děkujeme!

 

VYPŮJČENÉ MOTOMEDY NYNÍ VYUŽÍVAJÍ TITO LIDÉ:

 

PŘÍSTROJ (VS) č. 51 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

Pan LADISLAV MOLNÁR (Orlová) 

Pan Ladislav Molnár je po cévní mozkové příhodě ochrnut na levou polovinu těla. Denně mu s péči o jeho osobu dopomáhá jeho manželka paní Evička. V únoru 2014 jsme Panu Ladislavovi k rehabilitaci v jeho domácnosti poskytli starší repasovaný přístroj MOTOmed. Více informací o této naši pomoci lze najít zde.

 

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 52 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

Pan MILAN (Havířov)

     Pan Milan má od dětství svalové onemocnění, v jehož důsledku se nyní pohybuje na invalidním vozíku. Pan Milan bydlí v Havířově, v domě zvláštního určení, který má cca 40 bezbariérových bytů vhodných pro obývání osobami i s těžkým pohybovým omezením. Nabízí se tedy příležitost k prostřídání výpůjčky přístroje mezi další handicapované nájemníky, kteří si na šlapadle také budou chtít zacvičit. Přednostně poskytneme lidem, kteří se pohybují na invalidním vozíku a kteří tak mají značně omezené možnosti k posílení a procvičení svých svalů jiným způsobem . Více k této výpůjčce zde

 

Od dubna 2017 se pan Milan ve výpůjčce MOTOmedu po měsící užívání střídá s

 

Panem RUDOLFEM (Havířov)

    Pan Ruda žije s těžkou nemocí roztroušenou sklerózou. Pohybuje se na invalidním vozíků. Obývá stejný bytový dům jako pan Milan, což pravidelné střídání ve výpůjčce MOTOmedu značně ulehčuje.

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 53 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

JIRKA (Zlínský kraj)

     Jirka má těžké onemocnění svalovou dystrofii. Pohybuje se na invalidním vozíku. MOTOmed Jirkovi pomůže udržet svaly alespoň trochu aktivní. Šlapání na přístroji ho baví.

ČASEM I ZDE BUDE MOŽNOST STŘÍDAVÉ VÝPŮJČKY TOHOTO MOTOMEDU S DALŠÍM PŘÍPADNÝM ZÁJEMCEM Z OKOLÍ BYDLIŠTĚ JIRKY (nejlépe max. do 20 km)!

Střídavá výpůjčka probíhá podle vzájemné dohody, obvykle po měsící výpůjčky. K výpůjčce se uzavírá písemná smlouva o výpůjčce, přepravu si zajišťují vypůjčitelé svépomoci na vlastní náklady. Půjčovne se platí pouze za měsíce užívání přístroje. Ve výpůjčkách našich MOTOmedů upřednostňujeme lidi s těžším zdravotním postižením, kteří se pohybují za pomoci invalidního vozíku. Nyní má však od nás Jirka tento přístroj teprve krátce. Počkejme tedy prosím s možností střídavé výpůjčky. Můžete nás však již nyní kontaktovat i ohledně výpůjček MOTOmedů. Udělaláme si tak alespoň představu o vašem zájmu. Budeme se pro vás snažit nakoupit mimo jiné i další MOTOmedy. Děkujeme.

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 54 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

slečna TEREZKA (Velká Polom)
     Slečna Terezka má tělesné postižení DMO. Pohybuje se převážně za pomoci invalidního vozíku. MOTOmed zná z rehabilitačních pobytů, kde jí takovýto přístroj zdravotně prospíval. Je proto ráda, že si může tímto způsobem procvičovat nohy i ruce přímo ve svém domově. Terezka má k dispozici přístroj umožňující procvičovat nohy i ruce.

     Slečně Terezce je také možno přispět na nákladné neurorehabilitační pobyty v ADELI Centru v Piešťanech v rámci naší veřejné sbírky i pro konkrétní potřebné spoluobčany. Pojišťovna pobyty nehradí. Za případnou vaší podporu velmi děkujeme!

 

 

 

 

Od 3. prosince 2018 se slečna Terezka ve výpůjčce MOTOmedu střídá s paní Janou z Ostravy.

Děkujeme moc tatínkovi Terezky za přepravu přístroje!

 

Paní JANA (OSTRAVA)

Paní Jana k této výpůjčce uvádí:

Děkuji za půjčení motomedu o který se dělíme se slečnou Terezkou, já mám už léta RS a jsem na vozíku. Motomed jsem poprvé vyzkoušela v rehab. ůstavu v Hrabyni, tam mi byl doporučen. Je skvělý, udržuje a procvičuje svaly, které bez motomedu by byly "na nic".  Díky za něj. Jana

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 55 - Umožňuje procvičovat pouze nohy

 

Paní MARTINA (Brno)

MOTOmed jsme vypůjčili do Brna paní Martině, která žije od dětství se zdravotním postižením DMO. Časem i zde připadá v úvahu střídání výpůjčky zařízení s dalším potřebným zájemcem z okolí, zpravidla po měsíční rehabilitaci každého z vypůjčitelů. Paní Martina využívá přístroj na procvičování nohou.

 

 

 

PŘÍSTROJ MOTOmed Gracile (přístroj pro děti) (VS): č. 56 - Umožňuje procvičovat pouze nohy

 

JULINKA (Český Těšín)

Julinka krátce po porodu prodělala těžké virové onemocnění, v jehož důsledku má nyní vážné zdravotní postižení Dětskou mozkovou obrnu. Potřebuje pravidelně cvičit. Julinka má u nás zřízenou veřejnou sbírku na úhradu jejich potřeb. Lze pomoci hradit nákladné neurorehabilitace, placené rehabilitace v okolí bydliště Julinky, kompenzační pomůcky apod. Děkujeme i za případnou podporu Julinky!

 

 

 

 

 

ČTYŘI PŘÍSTROJE POŘÍZENY Z DARU VE VÝŠI 92 000,- OD

PŘÍSTROJ (VS): č. 507 - Umožňuje procvičovat pouze nohy

 

Slečna MARKÉTA (Brno) - výpůjčka od 12.11.2020

Maminka slečny Markéty k této výpůjčce uvádí:

dcera Markéta má diagnózu DMO a pohybuje se na vozíku a jen s dopomocí druhé osoby. Nemluví a tak se za ni vyjadřuji já, jako matka. Motomed jí pomáhá posílit svaly na nohách a je to jiná forma pohybu. Je fajn, že může rehabilitovat intenzivně doma, kdykoliv se nám to hodí. Někdy se nám podaří i 2x za den si zajezdit. Nemusíme se složitě někam dopravovat. Je to pro ni i zpříjemnění stereotypu všedního dne. Moc děkujeme za možnost zapůjčení.

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 508 - Umožňuje procvičovat pouze nohy

 

SLEČNA KATEŘINA (nar. 1986), MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - výpůjčka od 12.11.2020

Slečna Kateřina žije od narození se zdravotním postižením Dětskou mozkovou obrnou. Zdravotní stav se s přibývajícími léty zhoršuje. I přes veškerou snahu o pravidelnou rehabilitaci musí stále častěji využívat invalidní vozík. Slečna Kateřina je moc ráda, že si nyní může cvičit i přímo doma na našem přístroji. Snaží se tak udržet v kondici co to jde a rozpohybovat stále častěji se opakující spasmy.

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 509 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

PANÍ IVETA (nar. 1969), ŠLUKNOV - výpůjčka od 13.11.2020

Paní Ivetka je po prodělané mozkové příhodě ochrnutá na pravou stranu těla. Žádost o výpůjčku přístroje MOTOmed, který si nemůže dovolit pořídit, měla u nás již od r. 2014. Paní Ivetka je moc ráda, že si může konečně doma více rehabilitovat. Se zapůjčeným přístrojem je moc spokojená, po cvičení se cítí lépe, pomáhá ji hlavně na nohy a cítí úlevu i v zádech. Podle jejich slov cvičí pravidelně denně, často dokonce vydrží šlapat až dvě hodiny vkuse. Paní Ivetka si přístroj dlouho moc přála, je za něj vděčná a stále nám děkuje.

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 510 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

PANÍ MARIKA (středních let), LIBERECKÝ KRAJ – výpůjčka přístroje od 22.12.2020

U paní Mariky se před dvaceti léty projevily hned dvě těžká onemocnění, Dětská mozková obrna a zároveň i svalová dystrofie, které postupně zapříčinily těžké pohybové omezení. Nyní se p. Marika pohybuje na invalidním vozíků a využívá péče osobních asistentů. Cvičením na MOTOmedu sí udržuje svaly alespoň trochu aktivní a protahuje si zkrácené šlachy. Věříme, že se tímto cvičením podaří také zpomalit atrofii svalstva a zlepšit peristaltiku trávení.

 

 

KOMU MOTOMEDY POMÁHALY V MINULOSTI

 

 

 

 

 

 

NAŠI ZAMĚSTNANCI SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

 

Naše zaměstnance v současnosti tvoří čtyři osoby se zdravotním postižením. Lidé s omezenou pracovní schopností jsou na trhu práce hůře zaměstnatelní. Jsme tedy moc rádi, že jsme mohli nabídnout smysluplné pracovní uplatnění zatím alespoň pěti lidem:

 

NAŠI ZAMĚSTNANCI BYLI BOHUŽEL PROPUŠTĚNÍ KE DNI 30.09.2018. STALO SE TAK V DŮSLEDKU NOVELY ZÁKONA O ZAMĚSTNANOSTI, KTERÁ OD 01.01.2018 NOVĚ UPRAVUJE I CHRÁNĚNÝ TRH PRÁCE.

VÍCE K TOMUTO V NAŠÍ AKTUALITĚ K ROZVÁZÁNÍ PRACOVNÍHO POMĚRU S NAŠIMI ZAMĚSTNANCI

 

PAVEL BADAČ (Tichá)

Pan Pavel je od dětství postižen svalovou dystrofií. Pracuje u nás jako administrátor internetových stránek a správce projektů. Je členem Rady spolku. Pavel i přes významnou pomoc státu a podporu rodiny splácí nákladnou bezbariérovou úpravu staršího rodinného domu a pořízení vhodně upraveného automobilu, který mu zajistí alespoň částečnou soběstačnost. Více o Pavlovi zde.

 

 

 

 

 

 

Paní JANA DVORSKÁ (Frýdek-Místek)

Paní Jana, která u nás pracuje na pozici účetní, žije od dětského věku s postižením DMO. V rekonstruovaném rodinném domku spolu s přítelem společně vychovávají syna Matyáška.

 

 

 

Pan MICHAL PŘIKRYL (Mostkovice)    

Na pozici Správce bezúročných půjček pro sociálně slabší spoluobčany u nás pracuje pan Michal Přikryl z Mostkovic. Pan Michal je od dětství postižen Dětskou mozkovou obrnou, pohybuje se za pomoci francouzských holí. Také on bude svou práci vykonávat přímo ze svého domova, což je z hlediska jeho zdravotního stavu velmi ideální možnost. Aktualita k zaměstnání pana Michala je k přečtení zde

 

 

 

 

 

SLEČNA KATEŘINA KOCIÁNOVÁ (Kopřivnice)

     Na pozici administrátorky projektu NEBE NA ZEMI jsme přijali slečnu Kateřinu z Kopřivnice. Náplní práce milé nové posily našeho zaměstnaneckého týmu je zejména pomoc žadatelům se správným zařazováním jejich žádostí do projektu, odpovědi na jejich dotazy k projektu a vkládání zajímavých zpráv, novinek a informací do skupiny ochrana zvířat, přírody a jednotlivých skupin znevýhodněných spoluobčanů. I slečna Kateřina vykonává práci ze svého domova. Aktualita k zaměstnání slečny Kateřiny

 

 

 

PANÍ MARTINA KUŽMOVÁ (Brno)

Na pozici administrátorky internetových stránek - správkyně veřejné sbírky na podporu znevýhodněných spoluobčanů jsme  od  1. 5. 2017 zaměstnali paní Martinu z Brna. Paní Martina aktualizuje přehled konkrétních sbírek pro jednotlivé znevýhodněné spoluobčany, kteří požádali o podporu z této sbírky. Odpovídá na otázky týkající se sbírky a pomáhá novým žadatelům s vyřízením nutných podkladů, které jsou potřeba dodat před zahájením sbírky. Paní Martina pracuje rovněž ze svého domova. Od mládí žije s tělesným postižením Dětská mozková obrna.

 

 

Více o možnosti zaměstnat u nás osoby se zdravotním postižením zde

 

 

 

 

 

 

DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HRANICÍCH NA MORAVĚ

 

VŠECHNY DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HRANICÍCH NA MORAVĚ JIŽ MAJÍ SVÉ NOVÉ POSTÝLKY!

Koncem února 2016 bylo do Dětského domova v Hranicích na Moravě dodáno posledních dvanáct z celkově devatenáctí nově pořizovaných postelí z dřevěného masivu. Postele nejsou z velkoobchodní produkce, jedná se o zakázku zadanou stolaři malovýrobci, a to na základě výběrového řízení.

 

Naše členka Rady spolku Mgr. Marie Santiago v rámci své předchozí činnosti pro děti z hranického domova jim již mimo jiné zajistila s dopomoci přátel dalších 13 nových postelí.

 

Více o nových postelích zde

 

 

 

 

 

BEZÚROČNÉ PŮJČKY PRO SOCIÁLNĚ SLABŠÍ SPOLUOBČANY

 

 Komu konkrétně nyní pomáhají naše drobné půjčky lze najít zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRÁCE V TERÉNU, PODPORA ODBYTU VÝROBKŮ Z CHRÁNĚNÝCH DÍLEN A OD DALŠÍCH ZNEVÝHODNĚNÝCH OBČANŮ

 

Alespoň trochu se snažíme podpořit odbyt výrobků z chráněných dílen a od znevýhodněných občanů, kteří vyrábějí hezké věci přímo ve své domácnosti. Po našem nákupu rozdáváme tyto drobné upomínkové předměty jako dárky za příspěvky do putovních pokladniček naší veřejné sbírky.

 

Více informací o terénní spolupráci lze najít zde

 

 

 

 

 

DOBROVOLNICTVÍ

 

S potěšením vykonáváme dobrovolnickou službu ve spolupráci s humanitární organizaci ADRA. Dojíždíme do pobočky organizace Náš svět ve Frýdku-Místku, kde je celoročně v zařízení pečováno o 30 lidí (převážně mužů) s lehčím mentálním a kombinovaným postižením. Snažíme se jim zpříjemnit čas přátelským hovorem, společenskými hrami apod. Podle našich možností jim vždy pro zdraví i radost přivezeme malé dárky. Nejčastěji ovoce a menší množství sladkosti.

 

 

Více informací o této naší činnosti lze najít zde

 

 

 

 

 

KOMU JSME JIŽ POMOHLI

 

Podívejte se na naše realizované aktivity a zjistěte komu dalšímu jsme pomohli zde

 

 

 

 

TOHLE VŠECHNO BYCHOM NEDOKÁZALI BEZ VÁS, NAŠICH PODPOROVATELŮ, KTEŘÍ SE ROZHODLI POMÁHAT S NÁMI! VÁŽÍME SI TOHO A DĚKUJEME VÁM!

 

Jak začít pomáhat spolu s námi