KOMU POMÁHÁME

 

 

 

NEBE NA ZEMI

 

V tomto internetovém projektu nabízíme znevýhodněným spoluobčanům prostor, kde si ostatním lidem můžou napsat o konkrétní pomoc. V jednotlivých skupinách rozdělených podle znevýhodnění uvádíme mimo jiné mnoho zajímavosti k problematice a odkazy na organizace, které můžou potřebným také významně pomoci.

 

Pokud nám v rámci tohoto projektu lidé žádající o podporu dokladově doloží své "sbírkové" znevýhodnění (zdravotní postižení, těžké onemocnění, sociální slabost, nebo pokud se jedná o děti z Dětských domovů nebo seniory), mohou v případě dostatku finančních prostředků čerpat podporu z veřejné sbírky na podporu znevýhodněných spoluobčanů. Budou-li mít zájem, můžeme vytvořit jednotlivou sbírku pro konkrétního žadatele o podporu. Lidé pak mohou prostřednictvím sbírky a v ní zvlášt přiřazených variabilních symbolů (čísel) jednoduše pomáhat potřebným, které si zvolí.

 

NYNÍ TAKTO POMÁHÁME, NEBO JSME POMOHLI

 

 

Zapojte se do projektu NEBE NA ZEMI zde.

 

 

 

 

 

VOZÍKY č.1 a 2 POŘÍZENÉ Z DARU MONETY MONEY BANK, a. s.

+ 1 000,- Kč PŘÍSPĚVEK VEŘEJNOSTI NA PROJEKT "PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE, VS: 511

 

PAN JAN - Klobouky u Brna

(Vozík č. 1, výpůjčka od 13.03.2020)

Pan Jan z Klobouk u Brna prodělal cévní mozkovou příhodu. Zůstal odkázán na invalidní vozík. Dosud měl k dispozici pouze mechanický invalidní vozík, který však svépomoci zvládal ovládat jen těžce. Prakticky jen za pomoci jedné ruky a odrážením jedné nohy od země. Elektrický vozík pro něj samozřejmě znamená o mnoho větší svobodu v pohybu, tedy značné zkvalitnění života. Pana Honzu známe osobně, člen Rady spolku Pavel Badač s ním měsíc sdílel pokoj v rámci rehabilitačního pobytu v Darkově na podzím 2019. Jsme si tedy opravdu jistí skutečnou potřebností výpůjčky elektrického vozíku panu Honzovi. Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku!

 

 

 

 

 

 

PAN FRANTIŠEK - Ivanovice na Hané (Vozík č. 2, výpůjčka od 04.10.2020)

Panu Františkovi byly před několika léty v důsledku diabetu amputovány obě nohy. To mu ovšem nevzalo chuť do života. Velkým koníčkem pana Františka jsou výlety autem, které se naučil řídit za pomoci ručního ovládání, a které podniká v doprovodu své přítelkyně paní Ivy. Poznávat takto krásy celé naší republiky ulehčí od nynějška panu Františkovi i náš vypůjčený elektrický vozík, který se dá lehce složit a naložit do auta. Pan František si vozík moc přál, ovšem jeho nákup si nemohl dovolit. Z půjčeného vozíku má velkou radost, může uskutečňovat výlety dle libosti, vozíky půjčujeme zdarma a bez časového omezení. Přejeme krásné zážitky z cest a jen samé šťasné kilometry!

Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku! K financování nákupu byl využit také příspěvek veřejnosti. DĚKUJEME! :)

 

UKONČENÉ VÝPŮJČKY VOZÍKŮ eThrone

 

POMÁHEJME PROSÍM SPOLEČNĚ I TÍMTO ZPŮSOBEM. PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE

 

 

 

PŮJČOVNA REHABILITAČNÍCH PŘÍSTROJŮ MOTOMED VIVA1

 

Jak tento přístroj funguje si lze prohlédnout např. na tomto videu na YouTube:

 

 

 

 

 

MOTOmed Viva1 umožňující procvičovat nohy i ruce

K výpůjčkám do domácností lidí s těžkým pohybovým omezením (nejčastěji lidí na inv. vozících) pořizujeme repasované nebo bazarové přístroje za čtvrtinovou až poloviční cenu hodnoty nových přístrojů (nové cca od 100 000,- Kč podle výbavy). MOTOmedy půjčujeme za 50,- Kč/měs na osobu.

Budeme potěšení, pokud se rozhodnete spolupracovat na finančním zajištění tohoto projektu, na

pořízení dalších přístrojů v rámci naší veřejné sbírky. Děkujeme!

 

VYPŮJČENÉ MOTOMEDY NYNÍ VYUŽÍVAJÍ TITO LIDÉ:

 

PŘÍSTROJ (VS) č. 51 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

Pan LADISLAV MOLNÁR (Orlová) 

Pan Ladislav Molnár je po cévní mozkové příhodě ochrnut na levou polovinu těla. Denně mu s péči o jeho osobu dopomáhá jeho manželka paní Evička. V únoru 2014 jsme Panu Ladislavovi k rehabilitaci v jeho domácnosti poskytli starší repasovaný přístroj MOTOmed. Více informací o této naši pomoci lze najít zde.

 

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 52 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

Pan MILAN (Havířov)

     Pan Milan má od dětství svalové onemocnění, v jehož důsledku se nyní pohybuje na invalidním vozíku. Pan Milan bydlí v Havířově, v domě zvláštního určení, který má cca 40 bezbariérových bytů vhodných pro obývání osobami i s těžkým pohybovým omezením. Nabízí se tedy příležitost k prostřídání výpůjčky přístroje mezi další handicapované nájemníky, kteří si na šlapadle také budou chtít zacvičit. Přednostně poskytneme lidem, kteří se pohybují na invalidním vozíku a kteří tak mají značně omezené možnosti k posílení a procvičení svých svalů jiným způsobem . Více k této výpůjčce zde

 

Od dubna 2017 se pan Milan ve výpůjčce MOTOmedu po měsící užívání střídá s

 

Panem RUDOLFEM (Havířov)

    Pan Ruda žije s těžkou nemocí roztroušenou sklerózou. Pohybuje se na invalidním vozíků. Obývá stejný bytový dům jako pan Milan, což pravidelné střídání ve výpůjčce MOTOmedu značně ulehčuje.

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 53 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

JIRKA (Zlínský kraj)

     Jirka má těžké onemocnění svalovou dystrofii. Pohybuje se na invalidním vozíku. MOTOmed Jirkovi pomůže udržet svaly alespoň trochu aktivní. Šlapání na přístroji ho baví.

ČASEM I ZDE BUDE MOŽNOST STŘÍDAVÉ VÝPŮJČKY TOHOTO MOTOMEDU S DALŠÍM PŘÍPADNÝM ZÁJEMCEM Z OKOLÍ BYDLIŠTĚ JIRKY (nejlépe max. do 20 km)!

Střídavá výpůjčka probíhá podle vzájemné dohody, obvykle po měsící výpůjčky. K výpůjčce se uzavírá písemná smlouva o výpůjčce, přepravu si zajišťují vypůjčitelé svépomoci na vlastní náklady. Půjčovne se platí pouze za měsíce užívání přístroje. Ve výpůjčkách našich MOTOmedů upřednostňujeme lidi s těžším zdravotním postižením, kteří se pohybují za pomoci invalidního vozíku. Nyní má však od nás Jirka tento přístroj teprve krátce. Počkejme tedy prosím s možností střídavé výpůjčky. Můžete nás však již nyní kontaktovat i ohledně výpůjček MOTOmedů. Udělaláme si tak alespoň představu o vašem zájmu. Budeme se pro vás snažit nakoupit mimo jiné i další MOTOmedy. Děkujeme.

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 54 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

slečna TEREZKA (Velká Polom)
     Slečna Terezka má tělesné postižení DMO. Pohybuje se převážně za pomoci invalidního vozíku. MOTOmed zná z rehabilitačních pobytů, kde jí takovýto přístroj zdravotně prospíval. Je proto ráda, že si může tímto způsobem procvičovat nohy i ruce přímo ve svém domově. Terezka má k dispozici přístroj umožňující procvičovat nohy i ruce.

     Slečně Terezce je také možno přispět na nákladné neurorehabilitační pobyty v ADELI Centru v Piešťanech v rámci naší veřejné sbírky i pro konkrétní potřebné spoluobčany. Pojišťovna pobyty nehradí. Za případnou vaší podporu velmi děkujeme!

 

 

 

 

Od 3. prosince 2018 se slečna Terezka ve výpůjčce MOTOmedu střídá s paní Janou z Ostravy.

Děkujeme moc tatínkovi Terezky za přepravu přístroje!

 

Paní JANA (OSTRAVA)

Paní Jana k této výpůjčce uvádí:

Děkuji za půjčení motomedu o který se dělíme se slečnou Terezkou, já mám už léta RS a jsem na vozíku. Motomed jsem poprvé vyzkoušela v rehab. ůstavu v Hrabyni, tam mi byl doporučen. Je skvělý, udržuje a procvičuje svaly, které bez motomedu by byly "na nic".  Díky za něj. Jana

 

 

 

 

PŘÍSTROJ (VS): č. 55 - Umožňuje procvičovat pouze nohy

 

Paní MARTINA (Brno)

MOTOmed jsme vypůjčili do Brna paní Martině, která žije od dětství se zdravotním postižením DMO. Časem i zde připadá v úvahu střídání výpůjčky zařízení s dalším potřebným zájemcem z okolí, zpravidla po měsíční rehabilitaci každého z vypůjčitelů. Paní Martina využívá přístroj na procvičování nohou.

 

Od října 2018 se paní Martina ve výpůjčce MOTOmedu střídá se slečnou Markétou

 

Slečna MARKÉTA (Brno)

Maminka slečny Markéty k této výpůjčce uvádí:

dcera Markéta má diagnózu DMO a pohybuje se na vozíku a jen s dopomocí druhé osoby. Nemluví a tak se za ni vyjadřuji já, jako matka. Motomed jí pomáhá posílit svaly na nohách a je to jiná forma pohybu. Je fajn, že může rehabilitovat intenzivně doma, kdykoliv se nám to hodí. Někdy se nám podaří i 2x za den si zajezdit. Nemusíme se složitě někam dopravovat. Je to pro ni i zpříjemnění stereotypu všedního dne. Moc děkujeme za možnost zapůjčení.

 

 

 

 

PŘÍSTROJ MOTOmed Gracile (přístroj pro děti) (VS): č. 56 - Umožňuje procvičovat pouze nohy

 

JULINKA (Český Těšín)

Julinka krátce po porodu prodělala těžké virové onemocnění, v jehož důsledku má nyní vážné zdravotní postižení Dětskou mozkovou obrnu. Potřebuje pravidelně cvičit. Julinka má u nás zřízenou veřejnou sbírku na úhradu jejich potřeb. Lze pomoci hradit nákladné neurorehabilitace, placené rehabilitace v okolí bydliště Julinky, kompenzační pomůcky apod. Děkujeme i za případnou podporu Julinky!

 

 

 

 

 

KOMU MOTOMEDY POMÁHALY V MINULOSTI

 

 

 

 

 

 

NAŠI ZAMĚSTNANCI SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

 

Naše zaměstnance v současnosti tvoří čtyři osoby se zdravotním postižením. Lidé s omezenou pracovní schopností jsou na trhu práce hůře zaměstnatelní. Jsme tedy moc rádi, že jsme mohli nabídnout smysluplné pracovní uplatnění zatím alespoň pěti lidem:

 

NAŠI ZAMĚSTNANCI BYLI BOHUŽEL PROPUŠTĚNÍ KE DNI 30.09.2018. STALO SE TAK V DŮSLEDKU NOVELY ZÁKONA O ZAMĚSTNANOSTI, KTERÁ OD 01.01.2018 NOVĚ UPRAVUJE I CHRÁNĚNÝ TRH PRÁCE.

VÍCE K TOMUTO V NAŠÍ AKTUALITĚ K ROZVÁZÁNÍ PRACOVNÍHO POMĚRU S NAŠIMI ZAMĚSTNANCI

 

PAVEL BADAČ (Tichá)

Pan Pavel je od dětství postižen svalovou dystrofií. Pracuje u nás jako administrátor internetových stránek a správce projektů. Je členem Rady spolku. Pavel i přes významnou pomoc státu a podporu rodiny splácí nákladnou bezbariérovou úpravu staršího rodinného domu a pořízení vhodně upraveného automobilu, který mu zajistí alespoň částečnou soběstačnost. Více o Pavlovi zde.

 

 

 

 

 

 

Paní JANA DVORSKÁ (Frýdek-Místek)

Paní Jana, která u nás pracuje na pozici účetní, žije od dětského věku s postižením DMO. V rekonstruovaném rodinném domku spolu s přítelem společně vychovávají syna Matyáška.

 

 

 

Pan MICHAL PŘIKRYL (Mostkovice)    

Na pozici Správce bezúročných půjček pro sociálně slabší spoluobčany u nás pracuje pan Michal Přikryl z Mostkovic. Pan Michal je od dětství postižen Dětskou mozkovou obrnou, pohybuje se za pomoci francouzských holí. Také on bude svou práci vykonávat přímo ze svého domova, což je z hlediska jeho zdravotního stavu velmi ideální možnost. Aktualita k zaměstnání pana Michala je k přečtení zde

 

 

 

 

 

SLEČNA KATEŘINA KOCIÁNOVÁ (Kopřivnice)

     Na pozici administrátorky projektu NEBE NA ZEMI jsme přijali slečnu Kateřinu z Kopřivnice. Náplní práce milé nové posily našeho zaměstnaneckého týmu je zejména pomoc žadatelům se správným zařazováním jejich žádostí do projektu, odpovědi na jejich dotazy k projektu a vkládání zajímavých zpráv, novinek a informací do skupiny ochrana zvířat, přírody a jednotlivých skupin znevýhodněných spoluobčanů. I slečna Kateřina vykonává práci ze svého domova. Aktualita k zaměstnání slečny Kateřiny

 

 

 

PANÍ MARTINA KUŽMOVÁ (Brno)

Na pozici administrátorky internetových stránek - správkyně veřejné sbírky na podporu znevýhodněných spoluobčanů jsme  od  1. 5. 2017 zaměstnali paní Martinu z Brna. Paní Martina aktualizuje přehled konkrétních sbírek pro jednotlivé znevýhodněné spoluobčany, kteří požádali o podporu z této sbírky. Odpovídá na otázky týkající se sbírky a pomáhá novým žadatelům s vyřízením nutných podkladů, které jsou potřeba dodat před zahájením sbírky. Paní Martina pracuje rovněž ze svého domova. Od mládí žije s tělesným postižením Dětská mozková obrna.

 

 

Více o možnosti zaměstnat u nás osoby se zdravotním postižením zde

 

 

 

 

 

 

DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HRANICÍCH NA MORAVĚ

 

VŠECHNY DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HRANICÍCH NA MORAVĚ JIŽ MAJÍ SVÉ NOVÉ POSTÝLKY!

Koncem února 2016 bylo do Dětského domova v Hranicích na Moravě dodáno posledních dvanáct z celkově devatenáctí nově pořizovaných postelí z dřevěného masivu. Postele nejsou z velkoobchodní produkce, jedná se o zakázku zadanou stolaři malovýrobci, a to na základě výběrového řízení.

 

Naše členka Rady spolku Mgr. Marie Santiago v rámci své předchozí činnosti pro děti z hranického domova jim již mimo jiné zajistila s dopomoci přátel dalších 13 nových postelí.

 

Více o nových postelích zde

 

 

 

 

 

BEZÚROČNÉ PŮJČKY PRO SOCIÁLNĚ SLABŠÍ SPOLUOBČANY

 

 Komu konkrétně nyní pomáhají naše drobné půjčky lze najít zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRÁCE V TERÉNU, PODPORA ODBYTU VÝROBKŮ Z CHRÁNĚNÝCH DÍLEN A OD DALŠÍCH ZNEVÝHODNĚNÝCH OBČANŮ

 

Alespoň trochu se snažíme podpořit odbyt výrobků z chráněných dílen a od znevýhodněných občanů, kteří vyrábějí hezké věci přímo ve své domácnosti. Po našem nákupu rozdáváme tyto drobné upomínkové předměty jako dárky za příspěvky do putovních pokladniček naší veřejné sbírky.

 

Více informací o terénní spolupráci lze najít zde

 

 

 

 

 

DOBROVOLNICTVÍ

 

S potěšením vykonáváme dobrovolnickou službu ve spolupráci s humanitární organizaci ADRA. Dojíždíme do pobočky organizace Náš svět ve Frýdku-Místku, kde je celoročně v zařízení pečováno o 30 lidí (převážně mužů) s lehčím mentálním a kombinovaným postižením. Snažíme se jim zpříjemnit čas přátelským hovorem, společenskými hrami apod. Podle našich možností jim vždy pro zdraví i radost přivezeme malé dárky. Nejčastěji ovoce a menší množství sladkosti.

 

 

Více informací o této naší činnosti lze najít zde

 

 

 

 

 

KOMU JSME JIŽ POMOHLI

 

Podívejte se na naše realizované aktivity a zjistěte komu dalšímu jsme pomohli zde

 

 

 

 

TOHLE VŠECHNO BYCHOM NEDOKÁZALI BEZ VÁS, NAŠICH PODPOROVATELŮ, KTEŘÍ SE ROZHODLI POMÁHAT S NÁMI! VÁŽÍME SI TOHO A DĚKUJEME VÁM!

 

Jak začít pomáhat spolu s námi