2014

 

 

V rámci projektu Nebe na Zemi jsme v roce 2014 pomohli realizovat tuto pomoc:

 

 

 

 

LIDÉ SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

 

 

TĚLESNÉ POSTIŽENÍ

 

MOTOMED PRO PANA LADISLAVA

V únoru se nám podařilo obstarat vytoužený rehabilitační přístroj pro pana Ladislava Molnára z Orlové, který je po cévní mozkové příhodě. Starší repasovanou pomůcku jsme pořídili díky vstřícnosti společnosti REPO-RECK Jablunka a za podpory Nadace ArcelorMittal. Děkujeme.

 

Motomed k rehabilitaci bude mít pan Ladislav k dispozici tak dlouho, jak to bude vyžadovat jeho zdravotní stav. Poté bude přístroj k dispozici pro zapůjčeni dalšímu člověku se zdravotními problémy, který jej bude potřebovat využívat k rehabilitaci ve svém domově. Motomed bude poskytnut do užívání za podmínek připravovaného projektu „Motomedy k vypůjčení“, (mírný poplatek).

 

Žádost pana Ladislava v projektu Nebe na Zemi (listopad 2013 - červen 2015)

Dobry den dostala jsem na Vas kontakt a proto se na Vas obracim s prosbou o pomoc pro sveho manzela ktery je od r.2010 po tezke CmP ochrnuty na leve pol.tela.Proto ma problemy s chuzi a je na upoutan na invalidni vozik.rehabilitoval v Darkove kde meli motomed.pomahalo mu to k protahnuti svalu na noze.nutne by ho potreboval mit doma a cvicit na nem pravidelne.Novy ale bohuzel stoji 90000 a to si ze socialnich davek nemuzeme koupit.stacil by mu i starsi nebo repasovany.Poradte nam prosim Vas jak ho mame sehnat.S pozdravem E va MOLNAROVA Orlova 4 Masarykova 745 73514 tel.732709450 email.eva.molnarova@centrum.cz

 

Více informací o Motomedu pro pana Ladislava

 

 

 

LIDÉ TĚŽCE NEMOCNÍ

 

 

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

 

MOTOMED PRO PANÍ ZORKU

V prosinci 2014 se nám díky dotaci z Moravskoslezského kraje podařilo pořídit další dva repasované MOTOmedy. Mohli jsme tak jeden z nich poskytnout k rehabilitaci do domácnosti paní Zorky z Přerova, která má těžkou nemoc Roztroušenou sklerózu a která si rovněž napsala o MOTOmed do projektu Nebe na Zemi:

Žádost paní Zorky v projektu Nebe na Zemi (listopad 2013 - prosinec 2014)

Dobrý den, jmenuji se Zora Vališová a je mi 43 let. Mám 21 let roztroušenou sklerózu, která se postupně zhoršuje, takže v současnosti jsem už tři roky upoutána na invalidní vozík. Ubývá mi svalová hmota, zkracují se šlachy i svaly a kroutí se mi nohy. Cvičení na motomedu by mi pomohlo zbrzdit další zhoršování zdravotního stavu. Protože jsou mé finanční možnosti omezené, rozhodla jsem se pro koupi levnějšího, už použitého motomedu viva2, který mi umožní procvičovat nohy i ruce. Stále mi ale schází 57 tisíc korun. Touto cestou hledám ochotné dárce, kteří by mi v této mé situaci pomohli. Děkuji, těším se na kontakt s Vámi Zora Vališová, valisova.zora@c-box.cz


Více informací o pomoci paní Zorce zde

 

 

 

 

LIDÉ SOCIÁLNĚ SLABÍ

 

RODIČE SAMOŽIVITELÉ

 

V květnu se do projektu Nebe na Zemi zapojila paní Lenka z Rožnova pod Radhoštěm, která se rozhodla požádat spoluobčany o pomoc s překlenutím tíživé finanční situace. Žadatelka zrovna nastupovala po delší době hledání do nového zaměstnání. Bylo potřeba do doby první výplaty finančně výpomoci s úhradou životních nákladů paní Lenky a její nezaopatřené dcery.

 

 

Žádost paní Lenky ze dne 3. 5. 2014

 

Prosba o finanční pomoc

 

Dobrý den! Jmenuji se Lenka a jsem z Rožnova p. R. Jsem samoživitelka s 16ti letou dcerou a zároveň uchazeč u ÚP.

Jsem v zoufalé situaci se 100 Kč v peněžence. Jiné peníze nemám. Další dostanu okolo 10. května - příspěvek na dítě 700 Kč. Na další podporu v hmotné nouzi nemám dle Úřadu práce nárok. A to z toho důvodu, že bydlím u nejstarší dcery, která je OSVČ a rovněž samoživitelka. Nyní je na MD a výživné zatím nedostává (řeší to soudy). Její příjem je v současné době něco přes 7tis. Kč. Můj současný měsíční příjem je 3200 Kč.

Denně si hledám práci - rozesílám životopisy, telefonuji, obcházím firmy. Buď jsem pro ně stará (52 let), nebo neumím cizí jazyk, nebo nemám řidičák na vysokozdvižný vozík, nebo nemám praxi v oboru, atd. A tak jsem se rozhodla, že znovu začnu podnikat - a to v oboru celostní medicína a numerologie (věnuji se tomu už 22 let). Dokonce už mám i své vlastní webovky, které jsou ale velmi špatné a musím je celé předělat (www.vestirnazdravi.cz). Dnes jsem, za tím účelem, našla na www.hearth.net pomoc zdarma. Takže, už mám někoho, kdo mi úplně předělá web. Zároveň připravuji letáčky pro mateřské školky a rodiče, do různých center s alternativní medicínou, do čekáren lékařů, do domovů pro seniory, apod.

Chystám se psát knihy se zdravotní tématikou (za 22 let jsem sesbírala opravdu velké množství materiálů). Jenže, než buď najdu práci, nebo než se mi rozjede podnikání, musím z něčeho uživit sebe a dceru. Příští týden už mám domluveno, že donesu své letáčky do mateřských škol. Takže, si myslím, že během pár týdnů už uvidím, jaký je o mou práci zájem. Chci teď veškerý čas investovat do rozjezdu nového podnikání. A pokud zájem nebude (což si vůbec nepřipouštím), pak budu opět pokračovat v hledání práce v Rožnově p. R. Proto se nyní obracím o finanční pomoc k vám. Uvítám a budu vděčná za jakoukoliv částku. Přeji všem, ať se vám daří v tak záslužné bohulibé činnosti. Lenka

Tel: … … …

 

S žadatelkou jsme se osobně setkali. Finanční situace se poté podařila alespoň trochu stabilizovat, a to i díky drobné přímé výpomoci členů našeho sdružení. O existenčních potížích jsme také informovali v projektu Hearth, který provozuje občanské sdružení Adato Paradigma. Zde se rodina v nouzi dočkala další přímé a ochotné pomoci spoluobčanů. Děkujeme.

 

Článek k svému času tíživé situaci paní Lenky a její dcery si můžete přečíst zde

 

 

 

 

DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

 

MLADÍ LIDÉ OPOUŠTĚJÍCÍ DĚTSKÉ DOMOVY VE SVÉ DOSPĚLOSTI

 

     Začátkem června 2014 jsme podpořili slečnu Angeliku Řezníčkovou, která dlouhou dobu pobývala v Dětském domově v Hranicích. V nedávné době, v dospělosti, Angee z domova odešla a osamostatnila se. Zůstala s přítelem bydlet i nadále v Hranicích na Moravě a pokoušela se najít si zaměstnání.

 

     Po delší době hledání se Angee naskytla příležitost zaměstnání v Pekárně. Před touto prací však bylo potřeba absolvovat vstupní prohlídku u lékaře. Protože neměla Angelika dostatek peněz na uhrazení částky za prohlídku (400 Kč), požádala o podporu v našem projektu Nebe na Zemi.

 

     Angee známe již delší čas, rozhodli jsme se tedy, že jí podpoří přímo naše sdružení. Vyhradili jsme část sumy potřebné k zaplacení prohlídky z výtěžku prodeje a druhou půlku požadované sumy jsme vyčlenili z pravidelné podpory naší věrné dárkyně Marušky Dudové. Děkujeme!

 

     O měsíc později jsme slečně Angelice ještě přispěli částkou 200,- Kč na pracovní obuv. I tyto peníze šly z prodeje zboží – z části vyhrazené na naše projekty. Angee jste tak vlastně zakoupením zboží pomohli i vy, spolu s námi. Děkujeme za spolupráci!

 

 

Žádost Angeliky Řezníčkové z počátku června 2014:

 

Dobrý den, byla jsem 16let v Dětském domově ted 2roky hledám práci a konečně mám příležitost jít pracovat do pekárny, ale nemám na vstupní prohlídku a prosím o vaší pomoc děkuji :)

 

 

Ať Tě práce baví, milá Angee, a hodně štěstí a lásky v životě!

 

 

 

 

I aktuálně uvítají mnozí další znevýhodnění spoluobčané pomoc nás všech! Pomáhat potřebným můžete spolu s námi i prostřednictvím projektu Nebe na Zemi. Děkujeme Vám! :)

 

 

 

 

 

DĚKUJEME ZA VAŠÍ PODPORU!