PAN MIREK

ZNEVÝHODNĚNÍ: TĚLESNÉ POSTIŽENÍ

DOBA TRVÁNÍ SBÍRKY: od 29.02.2020

ÚČEL SBÍRKY:

POŘÍZENÍ REPASOVANÉHO REHABILITAČNÍHO PŘÍSTROJE MOTOmed RECK VIVA1 DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ.

VYBÍRÁME CÍLOVOU ČÁSTKU: 25 000,- Kč

Cena repasovaného rehabilitačního přístroje na procvičování nohou i rukou, nákup od spolehlivého dodavatele zdravotních potřeb. Přístroj se zárukou.

BYDLIŠTĚ ŽADATELE: LITOMĚŘICE

29.02.2020

S žádosti o podporu se na nás obrátil sympatický pan Mirek (53 let) z Litoměřic, kterému dal život v posledních dvanácti letech skutečně zabrat. Ve 42 letech prodělal těžkou mozkovou příhodu, která zanechala vážné pohybové postižení s ochrnutím končetin levé poloviny těla. Nyní chodí za pomoci francouzské hole.

Pan Mirek měl v rámci lázeňské péče možnost rehabilitovat na rehabilitačním přístroji MOTOmed Viva. Tohle cvičení mu velmi prospívalo. Moc si proto přeje mít takový přístroj k dispozici ve své domácnosti. Spokojí se se starším přístrojem, který se dá u spolehlivých dodavatelů zdravotních potřeb pořídit za cca 25 000,- Kč, přístroj Reck Viva1 na procvičování nohou i rukou s poskytnutou zárukou. Výdej takové částky je však nad možností pana Mirka, proto se s žádosti o pomoc s pořízením takového přístroje obrací na veřejnost.

V současné době pana Mirka potrápily ještě další závažné zdravotní problémy. Byla mu odebrána pravá nefunkční ledvina a krátce na to musel na operaci s prostatou. Užívá pravidelně až devět druhu léků, nyní celkem 12 léků denně. Se svolením pana Mirka uvádíme výpis hlavních diagnóz ze zprávy urologického oddělení litoměřické nemocnice, kde byl hospitalizován koncem ledna tohoto roku.:

Pan Mirek je bojovník, kterého jen tak něco neporazí. Před mozkovou příhodou byl zvyklý žít aktivním životem a v rámci možností se v tomto snaží pokračovat, o čemž svědčí jeho zájem o intenzivní rehabilitaci. Svůj současný zdravotní stav bere s nadhledem životního optimisty a razí heslo: „s humorem jde všechno snadněji!“

PODPOŘME PROSÍM SPOLEČNĚ PANA MIRKA!

Pan Mirek nám ke své situaci napsal:

Pan Mirek se cvičení nebojí

Zdraví Miroslav z Litoměřic. Jsem další z nejspíš dlouhé řady žadatelů o příspěvek na pořízení rehabilitačního přístroje Motomed viva 1. Jsem 12 let po těžké mozkové mrtvici, kterou jsem si úspěšně vypodnikal 5. 7. 2008 a jen zázrakem ji přežil. Takže invalidní důchodce na plný úvazek. Mám na věčnou památku chromé prsty levé ruky, levé nohy a chromý levý kotník. Rok mě po té mrtvici vozila manželka na invalidním vozíku, pak jsem se však vzepřel osudu, vstal a začal chodit s pomocí jedné fr. hole. Jenže pak se mi asi jako bonus k tomu postižení přidala motorická epilepsie, cukrovka v prosinci loňského roku  jsem přišel o pravou ledvinu a koncem tohoto ledna prodělal ještě operaci prostaty. Propouštěcí zprávy z ústecké i litoměřické nemocnice naleznete v příloze. Jsem šťastně ženat, s manželkou jsme se hledali, až jsme se našli, letos jsme spolu již 32 let a jak to tak už vypadá, budeme spolu nejméně až do smrti. Máme spolu dvě dospělé dcery a malou smečku čtyř krásných psích holčiček. Ještě bych mohl uvést, že jsem vyučený elektrikář s 15ti letou praxí, který se dal po sametové revoluci na podnikání a stavěl rozvody pro kabelové televize. Následně mi zavonělo dřevo a začal jsem vyrábět nábytek. Mám jako elektrikář na svědomí přes 50 kuch. linek a jiného nábytku nepočítaně. Jenže hodně práce, málo spánku, život měl jsem na kahánku. Ve 42 letech toho mělo už tělo dost a já se poprvé v životě proletěl vrtulníkem a hned tím žlutým. Tým neurochirurgů v ústecké masarykově nemocnici odvedl skvělou práci, sice jsem byl ještě měsíc po operaci v komatu, pak mi ale zmáčkli restart, já provedl aktualizace software a dělám co mohu, abych dobře předstíral, že žiju. S pozdravem a velkým díkem za podporu zombie Mirek.

DALŠÍ INFORMACE O PANU MIRKOVI:

Web pana Mirka

Článek – rozhovor s panem Mirkem v teplickém deníku:

Po sedmi letech Miroslav zase pohnul prstem

VELMI DĚKUJEME ZA PODPORU PANA MIRKA!

PANA MIRKA MŮŽEME FINANČNĚ PODPOŘIT PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÉ SBÍRKY NA PODPORU ZNEVÝHODNĚNÝCH SPOLUOBČANŮ POUKÁZANÍM DAROVANÉ ČÁSTKY NA

Při zasílání daru uveďte prosím:

ve zprávě příjemci: Pan Mirek

(usnadní nám to práci při sčítání jednotlivých příspěvků. Vše sčítáme manuálně nikoli s pomocí programu.)

DĚKUJEME!

KONKRÉTNĚ PRO PANA MIRKA BYLO DOSUD VYBRÁNO
K DATU: 27.03.2020
Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 31510 nebo zpráva) 1 411 Kč
Ostatní přidělené prostředky (příjem z provozního účtu spolku) 0 Kč
CELKEM VYBRÁNO 1 411 Kč

Z TOHO JIŽ VYPLACENO 0 Kč
ZŮSTATEK NA DALŠÍ POTŘEBY  (vybráno - vyplaceno = )  0 Kč

CÍL

Rehabilitační přístroj MOTOmed k procvičování nohou i rukou

K DATU AKTUALIZACE...

Repasovaný rehabilitační přístroj

motomed na nohy i ruce

25 000,- Kč

Celkem 0

SDÍLEJME PROSÍM TUTO PŘÍLEŽITOST KE SPOLEČNÉ POMOCI PANU MIRKOVI VÝZVOU NA

PANA MIRKA PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

Pokud i Vy naším prostřednictvím podporujete pana Mirka a chcete se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům.