MONIKA

(VS: 3031)

 


ZNEVÝHODNĚNÍ:

TĚLESNÉ ZDRAVOTNÍ POSTIŽENÍ,

TĚŽKÉ ONEMOCNĚNÍ

 

STAV SBÍRKY:  AKTUÁLNÍ (LZE PŘISPÍVAT)

 

DOBA TRVÁNÍ SBÍRKY: od 18.04.2020

 

ÚČELY SBÍRKY:

ÚHRADA PLACENÝCH REHABILITAČNÍCH POBYTŮ, REHABILITACÍ, KOMPENZAČNÍCH A REHABILITAČNÍCH POMŮCEK, ZDRAVOTNICKÝCH PROSTŘEDKŮ A DALŠÍCH NÁKLADŮ NA ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU MONIKY. ÚHRADA MONČINÝCH POTŘEB A PŘÁNÍ, ZKVALITNĚNÍ JEJÍHO ŽIVOTA A ULEHČENÍ PÉČE O JEJÍ OSOBU.
 
ZEJMÉNA:
 
 

REHABILITAČNÍ POBYTY:

 

- SANATORIA KLIMKOVICE: Měsíční pobyt pro Moniku a rodiče jako doprovod - samoplátecký program, doplatek ke kompletní lázeňské péči v ceně 60 000 Kč.

 
 
 
KOMPENZAČNÍ A REHABILITAČNÍ POMŮCKY, ZDRAVOTNICKÉ PROSTŘEDKY PRO MONIKU:

 

LÉKY, VITAMÍNY A POTRAVINOVÉ DOPLŇKY:

 

DALŠÍ POTŘEBY A PŘÁNÍ MONČI:

- Popíšeme později, podle aktuálních potřeb a přání

 

 

VYBÍRÁME CÍLOVOU ČÁSTKU:  náklady na pokrytí nejaktuálnějších potřeb uvádíme výše nebo dole v grafu. Pomůže dar v jakékoliv výši. Velmi děkujeme za vaší podporu!  
 

BYDLIŠTĚ ŽADATELKY: ZLÍN

 

AKTUALITY:

 

27.10. 2021 jsme se vrátili z měsíčního rehabilitačního pobytu v Sanatoriích Klimkovice. Opět jsme se setkali s milým a profesionálním personálem. 
 
Musíme vyzdvihnout práci fyzioterapeutek Simony a Yvety, které s Monikou denně cvičili a dokázali ji nabít energií, i když zrovna neměla svůj den. Díky nim posílila střed těla, levou nohu a levou ruku, kde se lépe zapojují prsty. Usilovně pracovali i na zapojení pravé strany těla. Znovu se nám vrátil částečný pohyb pravé nohy, na kterém budeme dále stavět. Odnesli jsme si taky spoustu cenných rad - děkujeme! 
 
Monika absolvovala taky cvičení na vertikalizačním stojanu, kde jsme se zaměřovali na aktivní cvičení s cílem posílení středu těla a cvičila i na motomedu. Oceňujeme taky velmi kvalitní logopedii, díky které se nám dařé lépe vyslovovat některé hlásky a zesílit hlas. Ergoterapie nás inspirovala k pořízení vertikální myši pro levou ruku, s kterou Monika trénuje ovládání počítače.
Protože se nám pobyt líbil a byl pro Moniku přínosem, rozhodli jsme se znovu Klimkovice v únoru 2022 navštívit.
Moc všem děkujeme za podporu a dary, díky kterým se může Monika zlepšovat.

 

29.06.2021

Do naši Půjčovny kompenzačních pomůcek a rehabilitačních přístrojů se nám za 24 000,- Kč podařilo pořídit starší, plně vybavený rehabilitační přístroj Reck MOTOmed Viva1 k rehabilitaci dolních i horních končetin. Přístroj nám zakoupil anonymní dárce, nebyly na něj tedy využity žádné prostředky z této konkrétní sbírky pro Moniku. Přístroj jsme koupili od fyzické osoby, která bydlí kousek od Zlína. Byť je MOTOmed vyroben již v roce 2003, je velmi zachovalý a s českým popisem ovládání. Má speciální jištění šlapek horních končetin a přítlačné válečky na chodidla. Přístroj bude vypůjčen právě Monči, a to bez časového omezení, podle potřeb zdravotního stavu. Půjčovné činí 50 Kč/měsíc, tedy stejně jako u výpůjček ostatních našich MOTOmedů.

Věříme, že přístroj významně přispěje k zlepšení zdravotního stavu naši statečné bojovnice! Všem velmi děkujeme za podporu Moniky a i za podporu dalších potřebných lidí v našich sbírkách a našich dalších projektů. Například právě nákupů dalších MOTOmedů, na jejichž výpůjčky od nás za charitativní půjčovné čeká seznam zájemců. DĚKUJEME!

 

 

13. 10. 2020

Před několika málo dny jsme se vrátili z rehabilitačního pobytu v Sanatoriích Klimkovice. Pobyt trval tři týdny. Po celou dobu se o nás staral profesionální a vstřícný personál s cílem maximálně pomoct Monice ve zlepšování zdravotního stavu. 
 
Monika absolvovala denně 1,5 hodiny s fyzioterapeutem. Výsledek se dostavil, posílila levou ruku, levou nohu a levou část těla. Pravá noha se nám lehce začala hýbat a taky pravá ruka začíná poslouchat. Dále Monika docházela na vertikalizační stojan, jodo-bromovou vanu, bazén, logopedii, psychologii, jodo-bromové zábaly atd. 
 
Navíc, počasí nám vyšlo ideálně, takže jsme mohli po procedurách vyjet ven do parku, zajít na dobré jídlo do restaurace a na kávu a zákusek do cukrárny. 
 
Celkově tedy hodnotíme pobyt v Klimkovicích kladně a proto plánujeme další pobyt, tentokrát na 28 dní v lednu 2021

 

Monika s rodinou všem děkuje za podporu a dary, které zasíláte. I my ve spolku jsme vděční za vaši velkorysou pomoc nejen Monice.

 

ŽÁDOST O PODPORU:

18.04.2020

PŘÍBĚH MONIKY

S manželem máme dvě 17-ti leté dcery, dvojčata Ivonu a Moniku. Ivona studuje hotelnictví a Monča obor cukrář. Jejím velkým snem je otevřít si vlastní cukrárnu. Osud jí však vložil do cesty takové překážky, které ji vrátily na samotný počátek, vypráví Ivona Šmahajová, maminka obou dívek.

Všechno začalo bolestmi hlavy, které se velmi rychle zhoršovaly. Lékaři proto Monču poslali v květnu 2019 na magnetickou rezonanci. Výsledek rodinu šokoval — na mozku byly dva nádory. O týden později podstoupila operaci. Trvala dlouhých sedm hodin a nedopadla podle představ. Lékaři museli přerušit tepnu, která vyživovala nejen nádor, ale také část levé strany mozku.

V nemocnicích prožila Monika dlouhých šest měsíců. Poté přišel pobyt v rehabilitačním ústavu, kde se jí odborníci ve spolupráci s námi snažili „rozhýbat“. Před vánocemi jsme si vzali dceru domů. Několik měsíců po operaci dokáže hýbat hlavou, částečně levou rukou a levou nohou. Kontrolní magnetická rezonance, která měla rozhodnout, zda Monča musí podstoupit operaci druhého nádoru, dopadla dobře – druhá operace se odkládá. Starám se o dceru 24 hodin denně, manžel chodí do práce a pomáhá i s druhou dcerou po večerech a víkendech.

Společně Vám chceme moc poděkovat za Váš finanční příspěvek na pomoc Monice. DĚKUJEME!

Ivona, Monika, Ivonka a Milan Šmahajovi

 

DALŠÍ INFORMACE O MONICE:

Aktuální informace o Monice najdete na: 

nebo také níže na této stránce prostřednictvím fotogalerie a vložených videí z neurorehabilitačních a rehabilitačních pobytů. Facebook je rovněž zapuštěn do našich stránek a informace mohou vidět i Ti kteří nemají přímo účet na facebooku.


VELMI DĚKUJEME ZA PODPORU MONIKY!

 

MONIKU MŮŽEME FINANČNĚ PODPOŘIT PROSTŘEDNICTVÍM VEŘEJNÉ SBÍRKY NA PODPORU ZNEVÝHODNĚNÝCH SPOLUOBČANŮ POUKÁZANÍM DAROVANÉ ČÁSTKY NA

 

Při zasílání daru uveďte prosím: 

ve zprávě příjemci: Monika

VARIABILNÍ SYMBOL: 3031

(usnadní nám to práci při sčítání jednotlivých příspěvků. Vše sčítáme manuálně nikoli s pomocí programu.)

DĚKUJEME!

 

QR kód s předvyplněnými údaji pro podporu Moniky

 

KONKRÉTNĚ PRO MONIKU BYLO DOSUD VYBRÁNO
K DATU: 27.07.2022
Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3031 nebo zpráva) 263 810,74 Kč
Ostatní přidělené prostředky (příjem z provozního účtu spolku) 0 Kč
CELKEM VYBRÁNO 263 810,74 Kč
   
Z TOHO JIŽ VYPLACENO 263 810,74 Kč
ZŮSTATEK NA DALŠÍ POTŘEBY  (vybráno - vyplaceno = )  0 Kč

 

 

AKTUÁLNĚ VYBÍRÁME TAKÉ NA:

Příklady toho, co můžeme pro Monču ze sbírky opatřit:

                                 15 denní pobyt v                                                            14 denní pobyt v

                           SANATORIICH KLIMKOVICE                                            ADELI MEDICAL Centru

                                             44 230,- Kč                                                                                 136 000,- Kč

                                                    I                                                                                                     I           

0 Kč                                                                                                                      

   

                                                                                                    

 

   

                                                                                           

                                                                                                                                    

POSKYTNUTÉ DARY
DATUM ČÁSTKA ÚČEL DÁRCE
19.11.2021 5 026,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada pronájmu kompenzační pomůcky, vstupní konzultace v rehabilitačním zařízení, nákup zdravotní kosmetiky. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 5 026,-Kč
12.10.2021 13 519,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada léků, vitamínů, minerálů a doplňků stravy, nákup zdravotní kosmetiky a rehabilitačních pomůcek, zdravotnické prostředky a další potřeby. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu ! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 13 519,-Kč
01.10.2021 26 080,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada doplatku za čtyřtýdenní léčebný pobyt v Sanatoriich Klimkovice v termínu: září 2021. Hrazeno dodavateli služby. Všem velmi děkujeme za podporu ! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 26 080,-Kč
15.07.2021 7 392,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada vitamínů a minerálů, nákup zdravotní kosmetiky a rehabilitačních pomůcek, zdravotnické prostředky. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 7 392,-Kč
26.05.2021 5 609,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada vitamínů a minerálů, nákup zdravotní kosmetiky a rehabilitačních pomůcek. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 5 609,-Kč
31.03.2021 6 214,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada zdravotnických prostředků, vitamínů a doplňků stravy, kompenzační pomůcky, úprava invalidního vozíku. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 6 214,-Kč
26.02.2021 7 805,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada zdravotnických prostředků, zdravotní kosmetiky a vitamínů a doplňků stravy. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 7 805,-Kč
12.02.2021 4 119,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada zdravotního testu. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 4 119,-Kč
12.02.2021 5 592,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: úhrada vitamínů a minerálů. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 5 592,-Kč
12.02.2021 5 583,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: pořízení zdravotnických prostředků a rehabilitační pomůcky. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 5 583,-Kč
25.01.2021 3 400,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: pořízení doplňků k inv. vozíku a zdravotní drogérie. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 4 300,-Kč
18.01.2021 4 378,99,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: pořízení rehabilitační pomůcky - Čalouněný válec. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 4 378,99,-Kč
05.01.2021 1 727,-  Účel: pořízení rehabilitační pomůcky - masážní matrace. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 1 727,-Kč
22.10.2020 3 270,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: pořízení logopedických pomůcek. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 3 270,-Kč
15.09.2020 19 170,- Dar pro Moniku (VS: 3031). Účel: doplatek léčebného programu Reha Klim. Neurorehabilitační pobyt v Sanat. Klimkovice. Záři 2020. Hrazeno na účet poskytovatele služby. Viz sbírka pro Moniku. Velmi všem děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 55 044,-Kč
09.08.2020 55 044,- úhrada léčebného programu Reha Klim. Neurorehabilitační pobyt v Sanat. Klimkovice. Záři 2020. Viz sbírka pro Moniku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (VS:3031) 55 044,-Kč
Celkem  168 902,99,-    

 

Sdílejme prosím sbírku pro Moniku výzvou k pomoci na

 

VIDEA: Hamzova léčebna Luže-Košumberk: pobyt březen, duben, květen 2020

 

   
     
     

 

Fotogalerie: Hamzova léčebna Luže-Košumberk: pobyt březen, duben, květen 2020

Tato fotogalerie je prázdná.

 

Fotogalerie: Monika

Tato fotogalerie je prázdná.

 

MONIKU PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

 

FIRMY, OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI A JINÉ SUBJEKTY:

 

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/643229/monika-17-snila-o-vlastni-cukrarne-kvuli-nadoru-na-mozku-skoncila-jako-lezak.html

 

 

 

JEDNOTLIVÍ DÁRCI:

 

 

 

 

 

Pokud i Vy naším prostřednictvím podporujete Moniku a chcete se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům.

Děkujeme, že jste pozitivním příkladem ostatním!

 

 

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!