ZAMĚSTNÁNÍ OSOB SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Od ledna 2014 zaměstnáváme dvě osoby se zdravotním postižením. Lidé se zdravotním znevýhodněním jsou na trhu práce hůře zaměstnatelní, jsme proto velmi rádi, že se podařilo poskytnout našim novým zaměstnancům práci v našem občanském sdružení.

Na pozici administrátor internetových stránek, plánovač a správce projektů občanského sdružení, u nás pracuje pan Pavel Badač. Od dětství je postižen svalovou dystrofii pletencového typu. Převážně se pohybuje na invalidním vozíku. I přes pomoc státu splácí nákladné bezbariérové úpravy rodinného domu a automobilu.

Na pozici účetní u nás pracuje paní Jana, která má od narození dětskou mozkovou obrnu. I přes svůj handicap je to však velice sebevědomá a cílevědomá žena. A tak se jí nedávno mimo jiné podařilo i splnit si svůj sen o plnohodnotném rodinném životě. Narodil se jí před dvěmi a půl léty chlapeček Matyáš, kterého teď paní Jana spokojeně vychovává spolu s přítelem Petrem.

Na správu našich současných i plánovaných projektů chceme zaměstnávat přednostně právě osoby se zdravotním postižením či jinak znevýhodněné.

Přečtěte si článek, který jsme napsali k příležitosti zaměstnání našich prvních dvou zaměstnanců. FREE WILL ZAMĚSTNÁVÁ LIDI SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Lidé s vážnými zdravotními problémy potřebují k výkonů práce vytvořit specifické podmínky. Velmi často vyžaduje jejich zdravotní stav dodržování navyklého rehabilitačního režimu. Lidé s handicapem se v pracovním procesu v porovnání s člověkem bez omezení rychleji unaví, musejí proto častěji odpočívat. Mimo jiné právě i z těchto důvodů je pro ně ideální zejména práce, kterou mohou vykonávat ze svého domova. Tak jako pro všechny ostatní je i pro člověka s postižením možnost zaměstnání velice důležitá. V práci udržují sociální návyky a kontakt s ostatními, svou činnosti můžou být společnosti i oni užiteční a v neposlední řadě jim práce samozřejmě přináší i finanční příjem.

Lidé s vážnými zdravotními problémy mají v naprosté většině případů zvýšené náklady na dosažení důstojného života, než „zdravá“ populace. Doplácejí drahé potřebné léky, diety či péči o svou osobu, pořizují zdravotní či kompenzační pomůcky, budují nutnou bezbariérovou úpravu svých domovů, spoří na velmi často nehrazené přínosné léčebné pobyty atd.

V našem občanském sdružení se jistě ještě najde příležitost k vytvoření vhodných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením, práce, kterou budou moci vykonávat znevýhodnění ze svých domovů. Zaměstnávání obecně však sebou nese přirozeně nemalé náklady.

I přes pomoc státu bude zřejmě vždy záležet také především na příznivcích a následně i sponzorech, jak mnoho znevýhodněných spoluobčanů si bude moci naše nezisková organizace dovolit zaměstnat. Za vaší podporu velmi děkujeme!

Pro dlouhodobě výkonné a opravdu užitečné fungování našeho sdružení je však potřeba také přijmout na zaměstnanecký poměr i člověka bez zdravotního omezení. Je nutné zastat plno úkolů, které může lépe zvládnout jen zdravý člověk! Rádi bychom tedy takového člověka brzy přijali. Svou velkou oddanost FREE WILL o. s. projevuje, spoustu práce a nezastupitelnou úlohu jako „zdravý“ člověk u nás plní dobrovolnice a spolu zakládající členka sdružení, paní Mgr. Marie Santiago. Bude-li to tedy možné, plánujeme tedy (snad brzy) právě Marušce nabídnout zaměstnanecký poměr s nástupním platem alespoň 12 000,- Kč.

Vaše příspěvky pro naše zaměstnance lze posílat na náš transparentní účet u Fio banky č. 2700441519/2010  VS: 11

Možností je také zbudovat chráněné dílny pro osoby se zdravotním postižením. Napište nám prosím v této souvislosti dolů do diskuse v našem projektu ZAMĚSTNÁVÁNÍ OZP vaše případné tipy, nápady, co užitečného – dle jejich možností - by pro nás všechny mohli handicapovaní v takových dílnách vyrábět? Co by se vám, nebo podle vašeho mínění společnosti, hodilo či líbilo? Zajímá nás váš názor! Děkujeme. :)

DĚKUJEME ZA VAŠÍ PODPORU!