KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ VOZÍKU A JEHO SPECIFICKÝCH VLASTNOSTÍ 

 NÁŠ ZÁMĚR 

 VOZÍKY PŮJČUJEME BEZPLATNĚ A BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ, PODLE POTŘEB ČLOVĚKA

 

Jistě velmi užitečnou a žádanou pomůckou pro lidí s těžkým pohybovým omezením,

kterou nabízíme v rámci naší půjčovny, je lehký, skládací invalidní elektrický vozík eThrone.

 

 

 

Vzhledem k specifickým vlastnostem vozíků, tedy: nízké váze cca 30 kg i s koly (které lze díky inovaci ještě dále odepnout), snadnému složení na rozměry mechanických vozíků a možnosti prodlouženého joysticku pro snadnější ovládání vozíku doprovodem vozíčkáře, může být tato pomůcka nedocenitelným pomocníkem jistě mnohých potřebných, zejména však pečovatelkám (často maminkám) majícím v péči dospělého člověka s kombinovaným zdravotním postižením. Pojišťovny Bohužel tyto vozíky nehradí ani částečně, na rozdíl např. od Francie, kde hrazeny jsou.

 

 

       Lehký, skládací elektrický invalidní vozík eThrone 12

 

 SPECIFICKÉ VLASTNOSTI TĚCHTO VOZÍKŮ: 

 • Váha pouhých cca 27 - 31 Kg včetně baterie. Po odnětí obou kol a baterie pouhých 15kg! 
 • Možnost jednoduše složit na rozměry složeného mechanického vozíku
 • Možnost prodlouženého ovládání – joysticku - který lze připevnit i na opěradlo vozíku pro snadnější ovládání vozíku doprovodem vozíčkáře
 • Snadná výměna baterie
 • Příznivá cena vozíku, již od 51 788,- Kč vč. 21% DPH
 • Bohatá nabídka příplatkového příslušenství a nejrůznějších doplňků k vozíku

 

Podrobnější informace včetně bohaté fotogalerie a předváděcích videí lze najít na stránce dodavatele vozíků:

 NÁŠ ZÁMĚR 

     Náš spolek za pomoci veřejností, obchodních společností, nadací a případně dalších subjektů, hodlá nakoupit dostatek nových vozíků včetně příslušenství, a to vždy podle potřeb konkrétních žadatelů o podporu, budoucích vypůjčitelů. Budeme se snažit přednostně poskytovat vozíky lidem, kteří to podle našeho mínění budou aktuálně nejvíce potřebovat. Zejména se nejčastěji bude zřejmě jednat o dospělé lidi s kombinovaným zdravotním postižením, samozřejmě pohybovým, mentálním a případně i smyslovým, o které pečuje úplně nebo převážně pouze žena, velmi často např. maminka těžce pohybově postiženého dospělého dítěte.

Nejčastější diagnózy:

 • těžké stavy DMO,
 • svalová onemocnění,
 • roztroušená skleróza
 • ochrnutí v důsledku poranění páteře nebo mozku
 • jiná neurologická a pohybová onemocnění

 

Vozíky lze snadno složit jako mechanické

 

Další video prezentace vozíků na FLEXiThrone Vozíky

 

 VOZÍKY PŮJČUJEME BEZPLATNĚ A BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ, PODLE POTŘEB ČLOVĚKA

     Vozík však zůstane v majetku naší půjčovny, abychom měli přehled o jeho využívání po celou dobu jeho životnosti. Takto budeme s darovanými finančními prostředky na pořízení i těchto pomůcek nakládat jako řádní hospodáři, ubezpečíme se, že námi koupené vozíky budou vždy využívat ti nejpotřebnější. Vzhledem k vlastnostem vozíku je forma výpůjček ideální, v případě změny vypůjčitele postačí koupit k vozíku nový podsedák (který lze snadno vyměňovat pomoci suchých zipů) a případně pořídit další volitelné příslušenství a výbavu podle potřeb nového uživatele. Vozíky takto budou pod naší správou jistě dobře sloužit těm nejpotřebnějším, a to celá léta. Servis vozíků si pak budou hradit vypůjčitele sami, nebo mohou v jejich případné zvlášť těžké sociální situaci požádat i v této věci o pomoc náš spolek. Jistě rádi pomůžeme podle našich možností darem, nebo bezúročnou půjčkou.

 JAK KONKRÉTNĚ MŮŽETE V TOMTO POMÁHAT S NÁMI 

     Budeme rádi, pokud se rozhodnete finančně podpořit nákup nových (později snad i repasovaných) vozíků eThrone s potřebným příslušenstvím. Darované prostředky v budoucnu a v případě potřeby využijeme také pro nezbytný servis vozíků (v případě zvláště sociálně potřebných vypůjčitelů), celkovou opravu (repas) vozíku v případě změny vypůjčitele, dokoupení příslušenství k vozíkům a k úhradě dopravy v případě změny vypůjčitele.

 

NA TENTO PROJEKT LZE FINANČNĚ PŘISPÍVAT PROSTŘEDNICTVÍM NAŠÍ

VEŘEJNÉ SBÍRKY NA PODPORU ZNEVÝHODNĚNÝCH SPOLUOBČANŮ

 

+ variabilní symbol 511 a zpráva příjemci: eThrone

 

QR kód s předvyplněnými údaji pro podporu půjčovny vozíků eThrone

 

ZNEVÝHODNĚNÉ SKUPINY OBČANŮ

PROJEKTY

VARIABILNÍ SYMBOL PRO OZNAČENÍ ZÁMĚRU PODPORY

Lidé se zdravotním postižením

A

Lidé těžce nemocní

PŮJČOVNA VOZÍKŮ eThrone

511

V přehledu sbírkového účtu lze sledovat, kolik máme na vozíky aktuálně vybráno.

   PŘEHLED ÚČTU >>   VÍCE O VEŘEJNÉ SBÍRCE >> 

 

CO KONKRÉTNĚ BUDE HRAZENO Z DARŮ VEŘEJNÉ SBÍRKY NA TENTO PROJEKT:

Pozn.

NOVÉ VOZÍKY KUPUJEME VE VÝBAVĚ PŘIZPŮSOBENÉ NA MÍRU PODLE POTŘEB ZDRAVOTNÍHO STAVU PRVNÍHO VYPŮJČITELE, MIN. VŠAK ROVNOU VE VÝBAVĚ 12DW (vozík s delším dojezdem a odnímatelnými koly) + NASTAVITELNÝ SET NA NOHY. AŤ JSOU VOZÍKY ROVNOU CO NEJVÍCE PŘIPRAVENY VYHOVĚT POŽADAVKŮM I NÁSLEDNÝCH VYPŮJČITELŮ. POČÍTEJME TEDY S POŘIZOVACÍ CENOU VĚTŠÍNOU MEZI 69 000 - 75 000,- Kč / VOZÍK = KONEČNÁ CELKOVÁ CENA VČETNĚ 21 % DPH A DOPRAVOU K PRVNÍMU VYPŮJČITELI. DOPLŇKY K VOZÍKU (tašky, košík apod.) SI HRADÍ JIŽ VYPŮJČITEL SÁM, PO UKONČENÉ VÝPŮJČCE MU TYTO DOPLŇKY ZŮSTANOU.

 

Budeme samozřejmě také rádi, pokud nám nabídnete darem nebo za příznivou adekvátní cenu Váš použitý vozík eThrone, který již Vy nebo Vaši bližní nevyužíváte.

Kontaktujte nás prosím.

 

 KOMU KONKRÉTNĚ MŮŽEME TAKTO SPOLEČNĚ POMOCI 

     Zde uvádíme informace o jednotlivých potřebných zájemcích, kteří by si přáli od nás vozík eThrone vypůjčit. Jejich situaci máme doloženou zdravotní dokumentací, případně osobní známosti členem Rady spolku. 

 

VOZÍKY eThrone POTŘEBUJÍ TITO SPOLUOBČANÉ

 

 
LIDÉ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM
 

 

ZDE BRZY PŘINESEME INFORMACE O NOVÝCH ZÁJEMCÍCH O VÝPŮJČKU VOZÍKU. MAKÁME NA TOM...:)

 

Pracujeme na tom, vyřizujeme souhlas se zpracováním osobních údajů apod. Ne všichni mají k dispozici scanner, kopírku, chvíli to tedy zabere čas.

 

PO POŘÍZENÍ VOZÍKU PŘIZPŮSOBENÉHO NA MÍRU ŽADATELE MU TENTO VOZÍK VYPŮJČÍME NA ZÁKLADĚ SMLOUVY O VÝPŮJČCE. POMŮCKU DOSTANE DO UŽÍVÁNÍ BEZPLATNĚ A NA DOBU, PO KTEROU TO BUDE VYŽADOVAT JEHO ZDRAVOTNÍ STAV.

 

MÁME NYNÍ STOP STAV V PŘÍJMU NOVÝCH ŽÁDOSTÍ O VYTVOŘENÍ VEŘEJNÉ SBÍRKY NA POTŘEBY JEDNOTLIVCE. POKUD VŠAK POTŘEBUJETE VOZÍK ETHRONE A CHTĚLI BYSTE JEJ POMOCI OPATŘIT PŘES NAŠI PŮJČOVNU, NAPIŠTE NÁM. MŮŽEME VÁS ZAŘADIT MEZI ZÁJEMCE O VÝPŮJČKU. KRÁTKÝ POPIS VAŠÍ SITUACE ZVEŘEJNÍME VÝŠE. BUDEME SE SNAŽIT VAŠE ŽÁDOSTÍ PODLE NAŠICH ČASOVÝCH MOŽNOSTÍ ZPRACOVAT. BUĎTE VŠAK PROSÍM TRPĚLIVÍ. CO K VYŘÍZENÍ ZAŘAZENÍ MEZI ZÁJEMCE BUDE POTŘEBA DOLOŽIT ...

 

 KOMU KONKRÉTNĚ JIŽ NAŠE VOZÍKY POMÁHAJÍ NEBO POMOHLY 

 

VOZÍKY VYPŮJČENÉ OD 13.03.2020 (VOZÍKY POŘÍZENÉ Z DARU MONETY MONEY BANK, a. s.

+ 1 000,- Kč PŘÍSPĚVEK VEŘEJNOSTI NA PROJEKT "PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE, VS: 511)

 

PAN JAN (Klobouky u Brna) - Vozík č. 1

Pan Jan z Klobouk u Brna prodělal cévní mozkovou příhodu. Zůstal odkázán na invalidní vozík. Dosud měl k dispozici pouze mechanický invalidní vozík, který však svépomoci zvládal ovládat jen těžce. Prakticky jen za pomoci jedné ruky a odrážením jedné nohy od země. Elektrický vozík pro něj samozřejmě znamená o mnoho větší svobodu v pohybu, tedy značné zkvalitnění života. Pana Honzu známe osobně, člen Rady spolku Pavel Badač s ním měsíc sdílel pokoj v rámci rehabilitačního pobytu v Darkově na podzím 2019. Jsme si tedy opravdu jistí skutečnou potřebností výpůjčky elektrického vozíku panu Honzovi. Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku!

 

 

 

 

 

 

 

PAN ALEŠ (Olomoucký kraj) - Vozík č. 2

Pan Aleš je středních let a v důsledku úrazu se od počátku roku 2018 pohybuje za pomoci asistence pouze na invalidním vozíku. Byl uznán invalidním pro invaliditu třetího stupně. Výplata invalidního důchodu mu byla však zamítnuta pro chybějící dobu důchodového pojištění. Pan Aleš se snaží vyjednat stabilní sociální zabezpečení, jedná s úřady, vypadá to však na dlouhodobější zařízování. Elektrický vozík, který jsme mu vypůjčili, alespoň trochu přispěje k jeho větší soběstačnosti a pomůže jeho paní asistentce s péči o jeho osobu. Jelikož je pan Aleš v sociální tísní, požádal nás o vytvoření konkrétní sbírky na zajištění jeho základních potřeb. Z výtěžku hradíme služby spojené s užíváním bytu a občas přispíváme i na zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb. Děkujeme všem, kteří spolu s námi nějakým způsobem pomohli nebo pomáhají i panu Alešovi! Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku! K financování nákupu byl využit také příspěvek veřejnosti. DĚKUJEME! :)

 

 

 

 

PŮJČOVNU VOZÍKŮ eThrone PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

 

FIRMY, OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI A JINÉ SUBJEKTY:

 

 

 

 

JEDNOTLIVÍ DÁRCI:

 

 

 

 

 

Pokud jste i vy podpořili tento projekt a chtěli byste se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům. Děkujeme, že jste pozitivním příkladem ostatním!

 

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K TÉTO NAŠÍ KONKRÉTNÍ ČINNOSTI:

 

MOŽNÁ BYSTE TAKÉ CHTĚLI PŘES NAŠÍ VEŘEJNOU SBÍRKU NĚKOMU POMOCI POŘÍDIT VOZÍK ETHRONE DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ. I TUTO MOŽNOST NABÍZÍME. TOUTO FORMOU - PŘES KONKRÉTNÍ SBÍRKU PRO JEDNOTLIVÉHO ŽADATELE O PODPORU - JSME SE ROZHODLI POMOCI TĚMTO LIDEM:

 

LIDÉ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM - VS: 315


Pan Petr z Ostravy prodělal před třemi lety ve svých 31 letech mozkovou příhodu.S následky se potýká dodnes, má ochrnutou levou polovinu těla, pohybuje se na mechanickém invalidním vozíku. Pomůžeme mu pořídit velmi potřebný elektrický vozík a následně i další potřebné věci nebo služby. Na vozík přizpůsobený na míru pro pana Petra vybíráme 72 588,- Kč.
   
     

Vozíky hradíme převodem přímo na bankovní účet dodavatele, a to po shromáždění celé potřebné častky. Na žádost žadatele o podporu můžeme z jeho sbírky uhradit dodavateli i pouze část ceny vozíku, pokud si zbývající část doplatí žadatel z jiných zdrojů.

 

 

 

V MINULOSTI JSME DÍKY VAŠÍ LASKAVÉ POMOCI TAKTO POMOHLI ZPROSTŘEDKOVAT POŘÍZENÍ JIŽ ČTYŘ VOZÍKŮ ETHRONE DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ.

A TO TĚMTO POTŘEBNÝM LIDEM:

 

 

LIDÉ S KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM - VS: 311

Slečna Nikolka je velmi těžce postižená dívka. Společně jsme pomohli pořídit elektrický vozík, nyní pomáháme s úhradou odlehčovací služby a dalších potřeb Nikolky


.

Tento mladý muž, také nutně potřeboval elektrický invalidní vozík eThrone. I zde se díky štědrostí přispěvatelů již podařilo pomoci. Děkujeme! Sbírka pro Toma pokračuje, vybíráme na další Tomovy potřeby. Brzy upřesníme konkrétní nejakutnější účely sbírky.

 
 
     

 

LIDÉ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM - VS: 315

Pan Ondřej je ochrnutý po cévní mozkové příhodě. Potřeboval nutně elektrický vozík, který by mu usnadnil pohyb. S vaší pomoci se podařilo vybrat 85 326,- Kč, proto jsme mohli vozík přizpůsobený na míru pana Ondřeje 24.09.2019 koupit.    
     

 

LIDÉ TĚŽCE NEMOCNÍ - VS: 32

     
Paní Lenka má těžké pohybové onemocnění. I jí nyní alespoň trochu ulehčuje život elektrický invalidní vozík eThrone. Dále jsme vybírali peníze na lázeňské pobyty pro paní Lenku a na další její potřeby, sbírka je však nyní na přání žadatelky pozastavená. Paní Lenka všem děkuje za pomoc!
  
 

 

TUTO POMOC JSME REALIZOVALI VE ČTVRTÉM ČTVRTLETÍ ROKU 2018 - TŘETÍ ČTVRTLETÍ 2019.

ZA FINANČNÍ DARY NA VOZÍKY VDĚČÍME VEŘEJNOSTI A OBCHODNÍM SPOLEČNOSTEM. DĚKUJEME!

 

 

KAŽDÝ SI ZASLOUŽÍ TO, CO POTŘEBUJE!

DĚKUJEME, ŽE I TAKTO POMÁHÁTE S NÁMI!

 

POKUD MÁTE NÁVRH NA NĚJAKOU KOMPENZAČNÍ POMŮCKU NEBO REHABILITAČNÍ PŘÍSTROJ, KTERÝ NENÍ HRAZEN ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNOU A ANI NA NĚJ NELZE ČERPAT PŘÍSPĚVEK Z ÚŘADU PRÁCE, SDĚLTE NÁM TO PROSÍM. V PŘÍPADĚ, ŽE BUDE O TUTO VĚC POPTÁVKA ZE STRANY POTŘEBNÝCH SPOLUOBČANŮ, ZVÁŽÍME JEJÍ ZAŘAZENÍ DO NAŠÍ PŮJČOVNY.

 

Líbí se vám tento projekt? Pomozte nám prosím tuto příležitost k společné pomoci sdílet i na

DĚKUJEME :)

 

Zdroj obrázků vozíků na této stránce: web výhradního dodavatele vozíků eThrone pro Čr