KRÁTKÉ PŘEDSTAVENÍ VOZÍKU A JEHO SPECIFICKÝCH VLASTNOSTÍ 

 NÁŠ ZÁMĚR 

 VOZÍKY PŮJČUJEME BEZPLATNĚ A BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ, PODLE POTŘEB ČLOVĚKA

 

Jistě velmi užitečnou a žádanou pomůckou pro lidí s těžkým pohybovým omezením,

kterou nabízíme v rámci naší půjčovny, je lehký, skládací invalidní elektrický vozík eThrone.

 

 

 

Vzhledem k specifickým vlastnostem vozíků, tedy: nízké váze cca 30 kg i s koly (které lze díky inovaci ještě dále odepnout), snadnému složení na rozměry mechanických vozíků a možnosti prodlouženého joysticku pro snadnější ovládání vozíku doprovodem vozíčkáře, může být tato pomůcka nedocenitelným pomocníkem jistě mnohých potřebných, zejména však pečovatelkám (často maminkám) majícím v péči dospělého člověka s kombinovaným zdravotním postižením. Pojišťovny Bohužel tyto vozíky nehradí ani částečně, na rozdíl např. od Francie, kde hrazeny jsou.

 

 

       Lehký, skládací elektrický invalidní vozík eThrone 12

 

 SPECIFICKÉ VLASTNOSTI TĚCHTO VOZÍKŮ: 

 • Váha pouhých cca 27 - 31 Kg včetně baterie. Po odnětí obou kol a baterie pouhých 15kg! 
 • Možnost jednoduše složit na rozměry složeného mechanického vozíku
 • Možnost prodlouženého ovládání – joysticku - který lze připevnit i na opěradlo vozíku pro snadnější ovládání vozíku doprovodem vozíčkáře
 • Snadná výměna baterie
 • Příznivá cena vozíku, již od 51 788,- Kč vč. 21% DPH
 • Bohatá nabídka příplatkového příslušenství a nejrůznějších doplňků k vozíku

 

Podrobnější informace včetně bohaté fotogalerie a předváděcích videí lze najít na stránce dodavatele vozíků:

 NÁŠ ZÁMĚR 

     Náš spolek za pomoci veřejností, obchodních společností, nadací a případně dalších subjektů, hodlá nakoupit dostatek nových vozíků včetně příslušenství, a to vždy podle potřeb konkrétních žadatelů o podporu, budoucích vypůjčitelů. Budeme se snažit přednostně poskytovat vozíky lidem, kteří to podle našeho mínění budou aktuálně nejvíce potřebovat. Zejména se nejčastěji bude zřejmě jednat o dospělé lidi s kombinovaným zdravotním postižením, samozřejmě pohybovým, mentálním a případně i smyslovým, o které pečuje úplně nebo převážně pouze žena, velmi často např. maminka těžce pohybově postiženého dospělého dítěte.

Nejčastější diagnózy:

 • těžké stavy DMO,
 • svalová onemocnění,
 • roztroušená skleróza
 • ochrnutí v důsledku poranění páteře nebo mozku
 • jiná neurologická a pohybová onemocnění

 

Vozíky lze snadno složit jako mechanické

 

Další video prezentace vozíků na FLEXiThrone Vozíky

 

 VOZÍKY PŮJČUJEME BEZPLATNĚ A BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ, PODLE POTŘEB ČLOVĚKA

     Vozík však zůstane v majetku naší půjčovny, abychom měli přehled o jeho využívání po celou dobu jeho životnosti. Takto budeme s darovanými finančními prostředky na pořízení i těchto pomůcek nakládat jako řádní hospodáři, ubezpečíme se, že námi koupené vozíky budou vždy využívat ti nejpotřebnější. Vzhledem k vlastnostem vozíku je forma výpůjček ideální, v případě změny vypůjčitele postačí koupit k vozíku nový podsedák (který lze snadno vyměňovat pomoci suchých zipů) a případně pořídit další volitelné příslušenství a výbavu podle potřeb nového uživatele. Vozíky takto budou pod naší správou jistě dobře sloužit těm nejpotřebnějším, a to celá léta. Servis vozíků si pak budou hradit vypůjčitele sami, nebo mohou v jejich případné zvlášť těžké sociální situaci požádat i v této věci o pomoc náš spolek. Jistě rádi pomůžeme podle našich možností darem, nebo bezúročnou půjčkou.

 JAK KONKRÉTNĚ MŮŽETE V TOMTO POMÁHAT S NÁMI 

     Budeme rádi, pokud se rozhodnete finančně podpořit nákup nových (později snad i repasovaných) vozíků eThrone s potřebným příslušenstvím. Darované prostředky v budoucnu a v případě potřeby využijeme také pro nezbytný servis vozíků (v případě zvláště sociálně potřebných vypůjčitelů), celkovou opravu (repas) vozíku v případě změny vypůjčitele, dokoupení příslušenství k vozíkům a k úhradě dopravy v případě změny vypůjčitele.

 

NA TENTO PROJEKT LZE FINANČNĚ PŘISPÍVAT PROSTŘEDNICTVÍM NAŠÍ

VEŘEJNÉ SBÍRKY NA PODPORU ZNEVÝHODNĚNÝCH SPOLUOBČANŮ

 

+ variabilní symbol 511 nebo zpráva příjemci: eThrone

 

ZNEVÝHODNĚNÉ SKUPINY OBČANŮ

PROJEKTY

VARIABILNÍ SYMBOL PRO OZNAČENÍ ZÁMĚRU PODPORY

Lidé se zdravotním postižením

A

Lidé těžce nemocní

PŮJČOVNA VOZÍKŮ eThrone

511

V přehledu sbírkového účtu lze sledovat, kolik máme na vozíky aktuálně vybráno.

   PŘEHLED ÚČTU >>   VÍCE O VEŘEJNÉ SBÍRCE >> 

 

CO KONKRÉTNĚ BUDE HRAZENO Z DARŮ VEŘEJNÉ SBÍRKY NA TENTO PROJEKT:

 • pořízení dalších vozíků eThrone,
 • servis (lidem ve zvláště obtížné sociální situaci) již pořízených těchto pomůcek,
 • repas (celková oprava) a dokoupení příslušenství k těmto vozíkům při změně vypůjčitele
 • náklady na přepravu pomůcky vypůjčiteli,

 

Budeme samozřejmě také rádi, pokud nám nabídnete darem nebo za příznivou adekvátní cenu Váš použitý vozík eThrone, který již Vy nebo Vaši bližní nevyužíváte.

Kontaktujte nás prosím.

 

 KOMU KONKRÉTNĚ MŮŽEME TAKTO SPOLEČNĚ POMOCI 

     Zde uvádíme odkazy na sbírky jednotlivých žadatelů, kteří by si přáli od nás vozík eThrone vypůjčit. Odkazy řadíme zleva doprava podle akutnosti pomoci, podle našeho mínění. 

 

VOZÍKY eThrone POTŘEBUJÍ TITO SPOLUOBČANÉ

 

 
LIDÉ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM
 
Pan Aleš se v důsledku zdravotního postižení dostal do nelehké sociální situace. Potřebuje pomoci s úhradou výživy, životních potřeb, bydlení a dalších potřeb. Potřeboval by alespoň na nějaký čas půjčit elektrický invalidní vozík. Vozík eThrone přizpůsoben na míru pana Aleše stojí 76 230,- Kč.


 
 
     

 

PO POŘÍZENÍ VOZÍKU PŘIZPŮSOBENEM NA MÍRU ŽADATELE MU TENTO VOZÍK VYPŮJČÍME NA ZÁKLADĚ SMLOUVY O VÝPŮJČCE. POMŮCKU DOSTANE DO UŽÍVÁNÍ BEZPLATNĚ A NA DOBU, PO KTEROU TO BUDE VYŽADOVAT JEHO ZDRAVOTNÍ STAV.

 

 

 

PŮJČOVNU VOZÍKŮ eThrone PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

 

FIRMY, OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI A JINÉ SUBJEKTY:

 

 

 

 

 

 

JEDNOTLIVÍ DÁRCI:

 

 

 

 

 

Pokud jste i vy podpořili tento projekt a chtěli byste se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům. Děkujeme, že jste pozitivním příkladem ostatním!

 

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K TÉTO NAŠÍ KONKRÉTNÍ ČINNOSTI:

 

MOŽNÁ BYSTE TAKÉ CHTĚLI PŘES NAŠÍ VEŘEJNOU SBÍRKU NĚKOMU POMOCI POŘÍDIT VOZÍK ETHRONE DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ. I TUTO MOŽNOST NABÍZÍME. TOUTO FORMOU - PŘES KONKRÉTNÍ SBÍRKU PRO JEDNOTLIVÉHO ŽADATELE O PODPORU - JSME SE ROZHODLI POMOCI TĚMTO LIDEM:

 

LIDÉ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM - VS: 315


Pan Petr z Ostravy prodělal před třemi lety ve svých 31 letech mozkovou příhodu.S následky se potýká dodnes, má ochrnutou levou polovinu těla, pohybuje se na mechanickém invalidním vozíku. Pomůžeme mu pořídit velmi potřebný elektrický vozík a následně i další potřebné věci nebo služby. Na vozík přizpůsobený na míru pro pana Petra vybíráme 72 588,- Kč.
   
     

Vozíky hradíme převodem přímo na bankovní účet dodavatele, a to po shromáždění celé potřebné častky. Na žádost žadatele o podporu můžeme z jeho sbírky uhradit dodavateli i pouze část ceny vozíku, pokud si zbývající část doplatí žadatel z jiných zdrojů.

 

 

 

V MINULOSTI JSME DÍKY VAŠÍ LASKAVÉ POMOCI TAKTO POMOHLI ZPROSTŘEDKOVAT POŘÍZENÍ JIŽ ČTYŘ VOZÍKŮ ETHRONE DO OSOBNÍHO VLASTNICTVÍ.

A TO TĚMTO POTŘEBNÝM LIDEM:

 

 

LIDÉ S KOMBINOVANÝM POSTIŽENÍM - VS: 311

Slečna Nikolka je velmi těžce postižená dívka. Společně jsme pomohli pořídit elektrický vozík, nyní pomáháme s úhradou odlehčovací služby a dalších potřeb Nikolky


.

Tento mladý muž, také nutně potřeboval elektrický invalidní vozík eThrone. I zde se díky štědrostí přispěvatelů již podařilo pomoci. Děkujeme! Sbírka pro Toma pokračuje, vybíráme na další Tomovy potřeby. Brzy upřesníme konkrétní nejakutnější účely sbírky.

 
 
     

 

LIDÉ S TĚLESNÝM POSTIŽENÍM - VS: 315

Pan Ondřej je ochrnutý po cévní mozkové příhodě. Potřeboval nutně elektrický vozík, který by mu usnadnil pohyb. S vaší pomoci se podařilo vybrat 85 326,- Kč, proto jsme mohli vozík přizpůsobený na míru pana Ondřeje 24.09.2019 koupit.    
     

 

LIDÉ TĚŽCE NEMOCNÍ - VS: 32

     
Paní Lenka má těžké pohybové onemocnění. I jí nyní alespoň trochu ulehčuje život elektrický invalidní vozík eThrone. Dále jsme vybírali peníze na lázeňské pobyty pro paní Lenku a na další její potřeby, sbírka je však nyní na přání žadatelky pozastavená. Paní Lenka všem děkuje za pomoc!
  
 

 

TUTO POMOC JSME REALIZOVALI VE ČTVRTÉM ČTVRTLETÍ ROKU 2018 - TŘETÍ ČTVRTLETÍ 2019.

ZA FINANČNÍ DARY NA VOZÍKY VDĚČÍME VEŘEJNOSTI A OBCHODNÍM SPOLEČNOSTEM. DĚKUJEME!

 

 

KAŽDÝ SI ZASLOUŽÍ TO, CO POTŘEBUJE!

DĚKUJEME, ŽE I TAKTO POMÁHÁTE S NÁMI!

 

POKUD MÁTE NÁVRH NA NĚJAKOU KOMPENZAČNÍ POMŮCKU NEBO REHABILITAČNÍ PŘÍSTROJ, KTERÝ NENÍ HRAZEN ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNOU A ANI NA NĚJ NELZE ČERPAT PŘÍSPĚVEK Z ÚŘADU PRÁCE, SDĚLTE NÁM TO PROSÍM. V PŘÍPADĚ, ŽE BUDE O TUTO VĚC POPTÁVKA ZE STRANY POTŘEBNÝCH SPOLUOBČANŮ, ZVÁŽÍME JEJÍ ZAŘAZENÍ DO NAŠÍ PŮJČOVNY.

 

Líbí se vám tento projekt? Pomozte nám prosím tuto příležitost k společné pomoci sdílet i na

DĚKUJEME :)

 

Zdroj obrázků vozíků na této stránce: web výhradního dodavatele vozíků eThrone pro Čr