KOMU MOTOMEDY POMÁHALY V MINULOSTI

 


PŘÍSTROJ (VS): č. 52 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce

 

PROSINEC 2014 - LEDEN 2017

 

Paní ZORKA VALIŠOVÁ (Přerov)

Paní Zorka má již přes dvacet let diagnostikovanou roztroušenou sklerózu. K tomu se v minulém roce přidružilo další bolestivé onemocnění, které paní Vališovou upoutalo po dobu osmi měsíců na lůžko. Nyní již paní Zorka opět zvládne i pohyb na elektrickém vozíků. I této pacientce jsme v prosinci 2014 k domácí rehabilitaci obstarali starší repasovaný MOTOmed, který jsme pořídili díky podpory z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Více informací o této naší pomoci lze najít zde.

 

 

 

 

 

 

 

 
PŘÍSTROJ (VS): č. 53 - Umožňuje procvičovat nohy i ruce
 
ÚNOR 2018 - LISTOPAD 2018
 

Pan ZBYNĚK (Partutovice, okr. Přerov)
     Pan Zbyněk utrpěl vážný pracovní úraz, v jehož důsledku je upoután na invalidní vozík s postižením dolních i horních končetin. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

SRPEN 2017 - ÚNOR 2018

 

slečna TEREZKA (Velká Polom)
     Slečna Terezka má tělesné postižení DMO. Pohybuje se převážně za pomoci invalidního vozíku. MOTOmed zná z rehabilitačních pobytů, kde jí takovýto přístroj zdravotně prospíval. Je proto ráda, že si mohla tímto způsobem procvičovat nohy i ruce přímo ve svém domově.  

 

     Slečně Terezce je také možno přispět na nákladné neurorehabilitační pobyty v ADELI Centru v Piešťanech v rámci naší veřejné sbírky i pro konkrétní potřebné spoluobčany. Pojišťovna pobyty nehradí. Za případnou vaší podporu velmi děkujeme!

 
 
 
 
 
 
 
 
 

KVĚTEN 2016 - SRPEN 2017

 

Paní ESTER (Karviná)

     U paní Esterky propuklo v její dospělosti svalové onemocnění. U těchto diagnóz je velmi důležité, aby se svaly udržovaly co nejvíce aktivní. Paní Esterka k rehabilitaci ve své domácnosti využívala náš třetí MOTOmed, který máme k dispozici k vypůjčkám.


ČERVENEC 2015 - KVĚTEN 2016


Paní SIMONA NOVÁKOVÁ (Havířov)

     U paní Simony Novákové (42 let) z Havířova, se před třemi léty projevil zřejmě některý z typů svalového onemocnění. Do nynější doby se lékařům nepodařilo přiřadit této pacientce přesnou diagnózu. Když nemoc u paní Simony propukla, začala mít problémy s citlivosti pravé nohy, která od té doby ztrácí svalovou sílu. Postupně se přidalo ochabování svalů i na levé noze a nyní cítí částečný úbytek síly v horních končetinách.Nyní si při pohybu paní Simona pomáhá oporou o francouzské hole. VÍCE ZDE

 

 


LEDEN 2015 - ČERVEN 2015


Paní ŠÁRKA SOLAŘOVÁ (Ostrava)

     I druhý z rehabilitačních přístrojů MOTOmed, na které jsme v závěru minulého roku čerpali dotaci z rozpočtu Moravskoslezského kraje, má již svou spokojenou uživatelku. Je jí paní Šárka Solařová z Ostravy, která je po vážných operacích páteře. Používání MOTOmedu v domácím prostředí znamená pro paní Šárku vhodný způsob rehabilitace, která by pacientce měla přinejmenším pomoci udržet stabilní zdravotní stav. VÍCE ZDE