JEDEN Z NAŠICH MOTOMEDŮ NYNÍ POMÁHÁ PANÍ SIMONĚ

 

 

      Paní Solařová, která využívala k rehabilitaci ve svém domově jeden z našich MOTOmedů od ledna tohoto roku, usoudila, že by ráda alespoň na nějaký čas dopřála cvičení na tomto užitečném přístroji také své kamarádce Simoně, se kterou se společně před nedávnou dobou léčila v rehabilitačním zařízení. S návrhem jsme souhlasili a v červnu jsme paní Simoně MOTOmed převezli k domácí rehabilitaci.

 

     U paní Simony Novákové (42 let) z Havířova, se před třemi léty projevil zřejmě některý z typů svalového onemocnění. Do nynější doby se lékařům nepodařilo přiřadit této pacientce přesnou diagnózu. Když nemoc u paní Simony propukla, začala mít problémy s citlivosti pravé nohy, která od té doby ztrácí svalovou sílu. Postupně se přidalo ochabování svalů i na levé noze a nyní cítí částečný úbytek síly v horních končetinách.Nyní si při pohybu paní Simona pomáhá oporou o francouzské hole.

 

 

     Paní Nováková se měla možnost s MOTOmedem seznámit na rehabilitačním pobytu v Ostravské městské nemocnici, kde se léčila ve stejnou dobu jako paní Solařová. Rehabilitace na tomto přístroji paní Simoně velmi vyhovovala. Nenásilným protahováním si procvičila svaly dolních i horních končetin a po tomto cvičení se necítila unavená, tak jak tomu bylo při cvičení na klasickém rotopedu. Při pravidelné rehabilitaci na MOTOmedu došlo k uvolnění svalového napětí v končetinách a výraznému poklesu křečí.. Nová uživatelka naší půjčovny pomůcek a přístrojů je proto ráda, že může ve cvičení na MOTOmedu i nadále pokračovat, a to ve své domácnosti. Nemusí tak za tímto způsobem rehabilitace nikam docházet, což by jí činilo obtíže, a zůstane ji zároveň prostor, aby se mohla ještě více věnovat své rodině. MOTOmed paní Simoně zůstane do blíže neurčené doby (předpoklad je minimálně několik měsíců), než si na přístroji bude chtít opět cvičit paní Solařová z Ostravy. Vše záleží na vzájemné domluvě obou vypůjčitelek a našeho spolku.

 

 

Pozn.

 

      Iniciativu předchozí uživatelky MOTOmedu paní Šárky Solařové k propůjčení přístroje své kamarádce paní Simoně, která tento typ rehabilitace taky potřebuje, moc vítáme! MOTOmedů k vypůjčení je obecně velmi málo, a tak je dobré se mezi pacienty ve výpůjčce vzájemně prostřídat. Pokud si proto i v budoucnu bude chtít dát některý z našich vypůjčitelů například od cvičení na našem šlapadle pauzu, nabídneme jej alespoň na nějakou dobu ihned k dispozici dalším zájemcům o vypůjčku! S každým je ovšem potřeba uzavřít smlouvu o vypůjčce.

 

 

     Paní Šárka Solařová hodnotí její dosavadní vypůjčku MOTOmedu od nás kladně, díky tomuto typu cvičení vypozorovala pozitivní efekt na zdraví v podobě méně častých ataků jejich spasmů.