LIDÉ TĚŽCE NEMOCNÍ

ZAUJALY NÁS I TYTO DALŠÍ ROZHOVORY:

 

 

 

 

 

 

2018

 

 

 

Rozhovor s předsedou České endokrinologické společnosti Michalem Krškem o tom, co o štítné žláze nevíme a v čem nám může zkomplikovat život.

 

Kde je hranice mezi rituálem a závislostí? Alkohol zůstává naší nejčastější závislostí, nová úskalí však přicházejí s moderními technologiemi.

 

Hostem je psychiatr Radkin Honzák. Kolik procent mozku využíváme? A kdo je to psychopat?

 

 

Rozhovor s primářkou brněnské oční kliniky Šárkou Skorkovsou nejenom o tom, kdy bychom měli navštívit očního lékaře. 

 

 

 

 

 

2017

 

 

 

Hostem vydání je mamoložka Renata Kalajová. Co zvyšuje pravděpodobnost onemocnění a jak ho včas podchytit?

 

 Rozhovor s odborníkem na spánkovou medicínu a ORL specialistou Janem Kastnerem o tom, co je to spánková apnoe a o možnostech léčby hlasitého chrápání.

 

 Hostem je psychiatr a vědec Jiří Horáček z Národního ústavu duševního zdraví. Mluví o emocích, lidském mozku a o možnostech současné neurovědy.

 

 

Hostem je stomatolog Radek Mounajjed. Mluví o správném čištění zubů i o návštěvách zubaře. 

 

 

Hostem je docentka Vilma Marešová z Infekční kliniky 2. lékařské fakulty a Nemocnice Na Bulovce. Mluví o spalničkách a očkování. 

 

 

Rozhovor s novinářem a šéfem Nadace Naděje pro děti úplňku Petrem Třešňákem o obtížné situaci rodin a dětí s autismem.

 

2016

 

Rozhovor s primářem Neurochirurgického oddělení pražské Nemocnice Na Homolce MUDr. Janem Klenerem o složitosti mozkových operací, o vývoji neurochirurgie i o tom, jakými způsoby se dá do mozku dostat.

 

 

Rozhovor s primářem Neurologické klinika FN Motol Alešem Tomkem o tom, jaké jsou příznaky mrtvice a také o trombektomii.

 

Rozhovor s doc. MUDr. Petrou Tesařovou, onkoložkou Onkologické kliniky VFN a 1. LF UK, která se specializuje na léčbu karcinomu prsu, o vývoji jejího oboru, vztahu lékařů k pacientům i o preventivních kampaních. 

 

 Rozhovor s Lenkou Špinarovou z I. interní kardioangiologické kliniky Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně kardiologických onemocnění a také o transplantaci srdce.

 

Rozhovor s urologem Otou Köhlerem o hybridním multioborovém operačním sále a robotem Da Vinci Xi v nemocnici Na Homolce, a také o urologii jako takové.

 

Rozhovor s obezitologem Martinem Matoulkem o tom, jak se zbavit nadváhy a také o dietě.

 

Rozhovor s psycholožkou a konzultantkou České alzheimerovské společnost Evou Jarolímovou o testování paměti a jaké signály by pro nás měly být varující. 

 

 

Rozhovor s Vladimírem Švábou, vedoucím operátorem Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje, o letních úrazech i první pomoci.

 

 

 Rozhovor s MUDr. Davidem Marxem, předním odborníkem na kvalitu ve zdravotnictví, o problémech českých nemocnic a vzdělávání lékařského i nelékařského zdravotnického personálu.

 

 

 

 

 

Rozhovor s dermatoložkou Monikou Arenbergerovou o zrádnosti jarního slunce a také o prevenci rakoviny kůže.

 

 

 

Rozhovor s Michalem Masaříkem, vedoucím výzkumného týmu z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně, o tom, proč se rakovina vrací a jak se chovají nádorové buňky při chemoterapii.

 

Rozhovor s endokrinologem Jiřím Jenšovským o tom, jak se nejlépe vyvarovat osteoporóze a také o sarkopenii a nemoci štítné zlážy.

 

Rozhovor s ortopedem Tomášem Trčem nejenom o tom, co vše lékaři umí v lidském těle nahradit a také o tom, jak předcházet artróze.

 

 

 

2014

 

 
 

 

 

 Rozhovor s psychiatrem Martinem Andersem z Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze o tom, jak se dnes léčí duševní onemocnění a co může způsobit užívání některých léků.