DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

LÍBÍ SE NÁM I TYTO DALŠÍ REPORTÁŽE:

 

 

 

 

 

 

2018

 

 

V PŘIBYSLAVI NA HAVLÍČKOBRODSKU ÚSPĚŠNĚ ROZJELI PROJEKT POMOC DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Přibyslavská firma ve spolupráci s radnicí takovým lidem nabízí současně práci, bydlení i podporu a pomocnou ruku. 

 

VZPOMÍNKY V KUFŘÍKU

Kufříky s informacemi o sobě dostávají nově děti, které se narodily ve Fakultní nemocnici Brno a putují do náhradní rodinné péče. Díky projektu Život v kufříku se o sobě v budoucnu dozvědí základní věci - například kde se narodili nebo jak jako malí vypadali.

 

 

PĚSTOUNI DOSTANOU LETOS PŘIDÁNO

Více peněz dostanou od nového roku pěstouni, kteří mají děti v trvalé péči. Rodina, která dala nový domov 3 dětem dostala od státu o 10 tis. Kč více. Změny jsou i u pěstounů na přechodnou dobu. Ti už nebudou moct nově čerpat rodičovský příspěvek. 

 

2017

 

 

DĚTSKÝ DOMOV MÁ SVŮJ BYT

Dětský domov v Pardubicích má první byt pro mladé, čerstvě dospělé: Sloužit jim bude pro nácvik samostatného bydlení. 

 

 

VÁNOCE V DĚTSKÉM DOMOVĚ

V Dětském domově v Boršově nad Vltavou oslavili Štědrý den s předstihem. 

 

DOTACE PRO FOD

Fond ohrožených dětí dostane mimořádnou dotaci – na svém posledním zasedání o tom rozhodla vláda. Na provoz Klokánků pro děti v tísni by tak podle odhadů mohlo jít téměř 13 milionů korun. 

 

VÁNOČNÍ CHARITA

Lidé pomáhají i jinde. Třeba dětem ze sociálně slabých rodin - v rámci projektu Diakonie "Krabice od bot". Právě v nich míří dárky tam, kde udělají radost. 

 

 

DARUJ HRAČKU

Ode dneška můžou lidé už po jednadvacáté splnit přání dětem, ale i dalším lidem z různých domovů a ústavů sociální péče. 

 

 

PATRONI PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

V Ústeckém kraji funguje 17 dětských domovů; žije v nich skoro tisíc dětí: A teď budou poznávat jednu novinku - budou mezi ně chodit tzv. patroni. Dospělí muži, kteří chlapcům z dětských domovů budou pomáhat lépe se začlenit do běžného života.

 

 

ZAHRANIČNÍ DĚTI NAVŠTÍVILY TĚRLICKÝ DĚTSKÝ DOMOV

Do ČR se dnes v rámci konference International Gold Event sjeli mladí lidé z více než 30 zemí světa. Zabývají se hlavně otázkami udržitelného rozvoje a zapojení mladé, sociálně znevýhodněné generace. Během dneška a zítřka budou navštěvovat organizace u nás i na Slovensku. Dnes přijeli do Dětského domova Těrlicko. 

 

ADOPCE NA DÁLKU

Umožnit lidem vzdělání a pomoci jim k důstojnému životu přímo v jejich rodné zemi, to je hlavní myšlenka adopcí na dálku. V Česku je zprostředkovává několik organizací. 

 

 

DĚTSKÉ CENTRUM MÁ BÝT PRO DĚTI Z NEFUNKČNÍCH RODIN

Rodinné prostředí by mělo dětem pomoci lépe zvládnout odchod z domova a nástup do ústavní péče. Další byty postupně pořizují všechny dětské domovy v kraji. Cílem je umožnit dětem život co nejvíce podobný tomu v rodině. 

 

 

CHRAITATIVNÍ CESTA K BALTSKÉMU MOŘI

(od 22:59s)

 

2016

 

VÁNOČNÍ DÁRKY PRO DĚTI Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Přibývá také lidí, kteří před Vánocemi posílají dárky do dětských domovů. Neziskové organizace díky nim splní tisíce dětských přání. 

 

ZMĚNY V NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČI

Děti do sedmi let by v budoucnu neměly vyrůstat v ústavech a podobných zařízeních. Vláda dnes podpořila návrh, který upřednostňuje preventivní a ambulantní práci s rodinou.

 

PŘÍSPĚVKY NA PÉČI OHROŽENÉ DĚTI

Zařízení, která se starají o ohrožené děti – jako třeba Klokánky - by mohly dostat od státu víc peněz. Změnit by se měl také způsob jejich výplaty. Nově by měly kromě příspěvku za dítě dostávat i peníze na lůžko. 

 

 

JSOU PĚSTOUNY 30 LET

(15:16s)

 

BYT A PRÁCE DOHROMADY - OJEDINĚLÁ POMOC DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Čerstvě plnoletým dětem odcházejícím z dětského domova nabízí firma ACO z Přibyslavi pomocnou ruku ve formě práce a bydlení současně. Projekt se setkal s kladnými ohlasy a první klienti už se zabydlují a chodí do práce. 

 

PRÁZDNINY DĚTÍ DĚTSKÉHO DOMOVA

Blížící se prázdniny znamenají větší finanční nároky na dětské domovy. Právě teď řeší, kde sehnat peníze na letní pobyty svěřenců. 

 

NOVÝ BYT PRO DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA

Vybudoval ho dětský domov Úsměv v Ostravě. Poslední úpravy třípokojového bytu se právě dokončují, sourozenci by se měli kompletně nastěhovat začátkem července.

 

KARLOVARSKÁ SOS DĚTSKÁ VESNIČKA NABÍDNE PĚSTOUNŮM DAL,ŠÍ BYTY

Počet rodin ve vesničce se tak rozšíří na šest. Zájemci o pěstounskou péči se ale těžko shání. Karlovarská SOS vesnička byla první v Česku, vznikla v roce 1970.

 

ŽIVÝ VSTUP REPORTÉRKY

Velké změny v péči o ohrožené děti chystá Pardubický kraj. Postupně chce přestat využívat současné budovy dětských domovů a děti z nich vychovávat spíš v náhradních rodinách.

 

OSUD DĚTÍ Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Nový projekt Symbios na podporu dětí rozjíždí FSS Masarykovy univerzity, inspiruje se v Rakousku. 

 

PRÁCI, BYT I MENTORA NABÍZÍ FIRMA DĚTEM Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Přibyslavský výrobce odvodňovacích systémů přichází s ojedinělým projektem Šance do života. Na pronájmu třípokojového bytu už se dohodl i s radnicí. 

 

DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HOLICÍCH MAJÍ TRÉNINKOVÝ BYT

V dětském domově v Holicích vznikl tzv. tréninkový byt: Tréninkový proto, že mladí lidé z dětského domova v něm mají po svých 18. narozeninách možnost vyzkoušet si běžný život a hlavně - naučit se postarat sami o sebe. 

 

 

2015

 

SVÁTKY V DĚTSKÝCH DOMOVECH

Většina dětí z dětských domovů alespoň na svátky odjela k rodinám, část ale tu možnost neměla.

 

VÁNOČNÍ SBÍRKY DÁRKŮ

Začaly vánoční sbírky dárků pro dětské domovy a centra sociálních služeb. Lidé mohou u různých organizací splnit konkrétní přání jednotlivým dětem a někdy i potřebným dospělým.

 

 

 

ADOPCE NA DÁLKU

Umožnit lidem vzdělání a pomoci jim k důstojnému životu přímo v jejich rodné zemi, to je hlavní myšlenka adopcí na dálku. V Česku je zprostředkovává několik organizací.