EVA LUŽNÁ

 

 

Eva Lužná

 

Narodila jsem se 5. května 1977 v Olomouci. Jsem vdaná, mám 7 - mi letou  dceru Barunku.

V létě roku 2012, jsem po skoku do bazénu utrpěla tříštivou zlomeninu 5. a 6. krčního obratle.

Ochrnula jsem na všechny 4 končetiny - kvadruplegie. Po devíti měsíční rehabilitaci jsem se opět mohla vrátit domů. A vzhledem k tomu, že veškerý čas nyní trávím upoutaná na lůžku, přemýšlela jsem nad tím, jak tento čas mohu co nejkvalitněji využít.

 

Nejprve jsem zkoušela vybarvovat omalovánky pomocí fixů s velkým průměrem. A po té, co jsem si vytrénovala zápěstí, začala jsem malovat štětcem. Ten však musel být speciálně upraven tak, aby se dal pevně uchytit k mému zápěstí. Díky tomuto jsem objevovala svůj specifický styl malování. Nedokážu udělat souvislou čáru a malovat mohu jen jedním směrem.

Mou největší oporou je milující a obětavá rodina, která mě podržela v mnoha náročných životních zkouškách a pomohla najít nový styl života. Uvědomila jsem si, že i s tímto handicapem mohu smysluplně žít. Vidět, jak moje dcera vyrůstá, je největší dar, který jsem v životě dostala a nechci o něj přijít. Musím bojovat a být tu pro ni.

Moje motto zní: „Co tě nezabije, to tě posílí.“ Přežila jsem svou smrt a děkuji za druhou šanci…

 

 

 

 

 

Podpořme prosím paní Evu a pomozme jí tak uhradit alespoň část nákladů zvýšených v důsledku jejího znevýhodnění. Přímou podporu prosím nabídněte přes uvedený kontakt na paní Lužnou. Děkujeme.

 

 

 

Paní Lužná bude potěšená i případným zájmem o její obrazy (zde uvedeny pouze ty, které jsme zatím od autorky obdrželi). Pro získání obrazu od této autorky kontaktujte prosím přímo umělkyni na e-mailu: evaluzna77@seznam.cz nebo přes naše občanské sdružení. Děkujeme.

 

 

TVORBA od paní Evy Lužné