TOM

VS: 3112

ZNEVÝHODNĚNÍ:   Kombinované zdravotní postižení

STAV SBÍRKY: UKONČENÁ (NELZE PŘISPÍVAT)

DOBA TRVÁNÍ SBÍRKY: od 14.12.2018 do 31.12.2022

1. Úhrada elektrického vozíku eThrone 12,  Splněno!

2.  Úhrada rehabilitačních pobytů (brzy upřesníme)

Doplacení kompenzačních pomůcek

Zakoupení sportovního vybavení pro hru Boccia

BYDLIŠTĚ ŽADATELE: Pardubický kraj

AKTUALIZOVÁNO:

15.03.2019

Elektrický vozík pro Toma je již uhrazen a měl by být dodán začátkem dubna. Všem dárcům děkujeme! Sbírka pro Toma dále pokračuje a je určena na jeho další potřeby. Viz. účely sbírky.

O PODPORU NÁS POŽÁDALA TOMOVA MAMINKA

Tom se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství a vážil pouhých 1200g. Krátce po porodu mu byla určena diagnóza DMO (Dětská mozková obrna) – spastická kvadruparéza, což je postižení všech 4 končetin, navíc má ještě oční vadu a nerovnoměrné mentální postižení. Nechodí ani s oporou a je odkázán na 24hodinovou péčí, kterou mu zajišťuje jeho maminka, která je rovněž jeho opatrovnicí ve všech dalších věcech. Navštěvoval školu Svítání, praktickou školu a nyní navštěvuje denní stacionář.

Tomovi je 24 let a je to usměvavý mladý muž, který má velmi rád společnost a život, s maminkou rádi jezdí na výlety, akce a koncerty. Rád také hraje Bocciu, což je paralympijský sport, který je určen velmi těžce postiženým dětem a dospělým lidem, kteří by nemohli dělat jiný sport a takto se mohou realizovat a dosahovat dobrých ba dokonce výborných výsledků. Pro „neználky“ dodáváme, že tento sport je podobný jako francouzská hra Petanque.

Tom je ve svém věku těžký a aby mohl s maminkou podnikat všechny akce co má rád, velmi by jim pomohlo pořízení elektrického vozíku eThrone 12, který je velmi lehký, skladný a přizpůsobený Tomovi, navíc je přizpůsoben tak, že ho může za člověka, který toho není schopen, ovládat jeho doprovod. Tomovi i jeho mamince by to velmi ulehčilo život a mamince také péči o Toma. Jak jsme již mnohokrát zmínili v našich sbírkách, tento vozík není hrazený zdravotní pojišťovnou. Cena vozíku přizpůsobeného pro potřeby Toma je 76 868,- Kč Uvítáme proto jakoukoli finanční podporu a pomoc.

KONKRÉTNĚ PRO TOMA BYLO DOSUD VYBRÁNO
K DATU: 19.06.2022
Příspěvky veřejnosti, obch. společností (bezhotovostní příjem: VS: 3112 nebo zpráva) 77 370,-Kč
Ostatní přidělené prostředky (příjem z provozního účtu spolku)  0,- Kč
CELKEM VYBRÁNO 77 370,- Kč

Z TOHO JIŽ VYPLACENO   76 868,- Kč
ZŮSTATEK NA DALŠÍ  POTŘEBY  (vybráno - vyplaceno = )    502,- Kč

JIŽ SPLNĚNÉ CÍLE SBÍRKY PRO TOMA:

(DÍKY ŠTĚDROSTI VEŘEJNOSTI A OBCHODNÍCH SPOLEČNOSTÍ)

1. cíl: lehký skládací elektrický vozík eThrone 12 s potřebným příslušenstvím pro Toma

100 %                                                                      76 868,- Kč

14.03.2019 76 868 Pořízení elektrického inv. vozíku eThrone 12 pro Toma (náš VS: 3112). Platba na účet dodavatele. Viz sbírka pro Toma. Velmi všem děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti, obch. společností (VS: 3112)

TOMA PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

Pokud i Vy naším prostřednictvím podporujete Toma a chcete se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům.