SLEČNA TEREZKA

(VS: 3154)

 


 

ZNEVÝHODNĚNÍ: Zdravotní postižení    

STAV SBÍRKY: UKONČENÁ (NELZE PŘISPÍVAT)


DOBA TRVÁNÍ SBÍRKYod 16.8.2017 do 31.12.2022

 

ÚČEL SBÍRKY: 

 

ÚHRADA NEUROREHABILITAČNÍCH POBYTŮ V DOSTUPNÝCH ZAŘÍZENÍCH NA ZLEPŠENÍ ZDRAVOTNÍHO STAVU TEREZKY. NÁKUP SPECIÁLNÍCH REHABILITAČNÍCH A KOMPENZAČNÍCH POMŮCEK A DALŠÍ TEREZČINY POTŘEBY.

ZEJMÉNA:

- pobyt v Adeli medical centre v Piešťanech - 3500 EUR / 14 dní

- pobyt v Sanatoriích Klimkovice Klimtherapy - 58 000 Kč / 14 dní
 
- pobyt v ARCADA NEUROMEDICAL CENTRE - 60 000 Kč / 14 dní
 
- pobyt v  AXIS MEDICAL CENTRU v Piešťanech - cca 87 000/14 dní
 
(Uvádíme zde pouze ceny za rehabilitace, náklady na ubytování a stravu si chtějí rodiče Terezky hradit sami.)
 
Prostředky sbírky budou dále využity na nákup  speciálních zdravotních, rehabilitačních a kompenzačních pomůcek dle aktuálního zdravotního stavu a potřeb Terezky.
 

 

 

BYDLIŠTĚ ŽADATELKY: Velká Polom

 

ŽÁDOST O PODPORU:

 

AKTUALIZOVÁNO: 

10. 5. 2021 

Slečna Terezka absolvovala v dubnu 14 denní neurorehabilitačního pobyt v AXIS MEDICAL CENTRU v Piešťanech. Byla to první zkušenost s tímto rehabilitačním zařízením. Tatínek Terezky k tomuto sděluje: byli jsme naprosto spokojení, Terezce to ohromně pomohlo a sama už se těší na další pobyt, cítí, že ji to obrovsky zlepšuje zdravotní stav. Už plánujeme další pobyt na červenec. Zřejmě jsme si našli to pravé zařízení pro pravidelné rehabilitační pobyty Terezky. Velmi děkujeme všem dárcům, kteří Terezku finančně podpořili a podporují!
 

 

 

 

Terezka se narodila předčasně s dětskou mozkovou obrnou, má postižení všech končetin, které ji znemožňuje prakticky veškerý pohyb, je upoutána na invalidní vozík. V současné době je zcela odkázána na péči svých rodičů. Přestože má Terezka těžký pohybový hendikep, je velmi inteligentní a chytrá. Učí se s výborným prospěchem (nyní již v 9. třídě základní školy), má velmi široké spektrum zájmů – navštěvuje Múzickou školu v Ostravě, kde se učí sólový zpěv a tanec na vozíku, hraje v 3. národní lize hru boccia. Ráda se účastní různých akcí a vícedenních pobytů pořádaných pro děti s hendikepem i bez.

 

  Pro zlepšení svého zdravotního stavu již několikrát absolvovala speciální neurorehabilitační pobyt v Adeli Medical Center v Piešťanech na Slovensku. Tato forma intenzivní rehabilitace ji velmi pomáhá a prospívá. V rehabilitaci by velmi ráda pokračovala. Aby se však účinek léčby výrazně a trvaleji projevil, je třeba ji opakovat alespoň 3x ročně.  Pobyt není hrazen zdravotní pojišťovnou, přestože výsledky jsou znatelné. V ceně za neurorehabilitační pobyt navíc není zahrnuta částka za ubytování a stravu, které si rodiče Terezky chtějí hradit sami. 

 

Terapie v Adeli se dá přibližně srovnat s Klim Therapy v lázních Klimkovice. Dle informací Terezčiných rodičů je však pobyt v Adeli Centru na Slovensku pro Terezku vhodnější, protože terapie je mnohem intenzivnější a Terezce se věnuje více fyzioterapeutů najednou – během cvičení jsou vždy tři fyzioterapeuti u Terezky a každý z nich má na starosti kontrolu a procvičování jiné části těla a trupu. 

 

Vzhledem k nákladnosti této speciální neurorehabilitace proto uvítáme přispění jakoukoli finanční částkou, která bude pro terapii plně využita, aby se Terezčin stav zlepšil a mohla být do budoucna co nejvíce samostatná a schopna žít dle svých možností plnohodnotný život. Děkujeme. 

 

Kromě pobytů v Adeli Medical centre a v Sanatoriích Klimkovice, by mohla Terezka absolvovat ještě jiné neurorehabilitační pobyty, jež jsou uvedeny na stránce nahoře v účelu sbírky.

 

TEREZČINY POKROKY- Z MAILU JEJÍHO TATÍNKA: Další pobyt Terezce opět prospěl a nyní již u ní začíná cvičení ve vyšších polohách - na čtyřech, v sedu, ve vertikalizačním stojanu pak opory, prostě z malých pokroků ze začátku prvního pobytu pokračuje Terezka mílovými kroky k vyšším polohám a je to na ni opravdu znát. Plánujeme již další pobyt a doufáme, že se nám opět nějak podaří zajistit další finance. (Na to jak Terezce cvičení prospívá se můžete podívat níže na stránce ve fotogalerii.)


 

KONKRÉTNĚ PRO SLEČNU TEREZKU BYLO DOSUD VYBRÁNO
K DATU: 19.06.2022
Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva) 135 559 ,- Kč
Ostatní přidělené prostředky (příjem z provozního účtu spolku a projektu 3 Nebe na zemi; příjem z účtu veřejné sbírky - k rozdělení) 1 162,74,- Kč
CELKEM VYBRÁNO 136 721 ,74,- Kč
   
Z TOHO JIŽ VYPLACENO    136 721,74 Kč
ZŮSTATEK NA DALŠÍ POBYTY (vybráno - vyplaceno = ) 0 Kč
 

POSKYTNUTÉ DARY (vyplaceno převodem na b. učet Adeli centra)
DATUM ČÍSLO PLATBY (SS) ČÁSTKA ÚČEL DÁRCE
06.05.2022   60 000,- Účel: pořízení kompenzačních pomůcek.  Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva): 59 926,- Kč ; příjem z účtu veřejné sbírky - k rozdělení: 74,- Kč
03.06.2021   58 000,- Dar pro slečnu Terezku (VS: 3154). Účel: příspěvek na úhradu 14 denního neurorehabilitačního pobytu v Axis Medical Center v Piešťanech. Termín pobytu: červenec 2021. Viz sbírka pro slečnu Terezku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva): 58 000,- Kč ;
08.04.2021   6 700,- Dar pro Terezku (VS: 3154). Účel: příspěvek na úhradu 14 denního neurorehabilitačního pobytu v Axis Medical Center v Piešťanech. Termín pobytu: duben 2021. Viz sbírka pro Terezku. Všem velmi děkujeme za podporu! Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva): 6 700,- Kč ;
14.09.2020


31.07.2020
  -6 700,-Kč


6 700,-Kč
Vráceno na sbírkový účet - pobyt zrušen kvůli COVID-19


Účel: příspěvek na úhradu neurorehabilitačního pobytu v ADELI Medical Centru. Viz sbírka pro Terezku. Všem velmi děkujeme za podporu!
Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva): 6611,26,- Kč ; Ostatní přidělené prostředky (z projektu Nebe nazemi 88,74,-Kč
01.08.2018   6 021,97 Kč
(229,72 EUR)
Dar pro slecnu Terezku. Ucel: uhrada casti faktury za 12 dni neurorehabilitace, termin srpen 2018. Hrazeno v Eurech na účet ADELI Centra, Piešťany. Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva): 6021,74,- Kč ; Ostatní přidělené prostředky (příjem z provozního účtu spolku): 0,23 Kč
01.11.2017  20 5 999,77   Kč
(228,69 EUR)
Úhrada časti Proforma faktury spol. ADELI, s.r.o. za 12 dni neurorehabilitace, termín - listopad 2017. Hrazeno v Eurech. Příspěvky veřejnosti (bezhotovostní příjem: VS: 3154 nebo zpráva): 5 000,- Kč ; Ostatní přidělené prostředky (příjem z provozního účtu spolku): 999,77 Kč
Celkem   136 721,74 Kč    

 

 

 

 

Fotogalerie: Slečna Terezka (VS: 3154 )

Tato fotogalerie je prázdná.

 

 

SLEČNU TEREZKU PODPORUJÍ NEBO PODPOŘILI:

 

FIRMY, OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI A JINÉ SUBJEKTY:

  ČLENOVÉ FACEBOOKOVÉ SKUPINY  
   
     

 

 

 

 

JEDNOTLIVÍ DÁRCI:

 

 

 

 

 

Pokud i Vy naším prostřednictvím podporujete slečnu Terezku a chcete se k tomuto veřejně přihlásit, sdělte nám to prosím! Rádi přidáme Vaše logo nebo jméno sem na tuto stránku a na další naše stránky vyhrazené k poděkování našim podporovatelům a partnerům.

Děkujeme, že jste pozitivním příkladem ostatním!

 

 

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI! :)

 

Velmi děkujeme také společnosti TKR STEEL za významnou podporu slečny Terezky!

A stejně tak velmi děkujeme všem, kteří Terezku nebo další potřebné spoluobčany podpořili nebo podpoří prostřednictvím naší veřejné sbírky! Každá pomoc má velký smysl a každé takové si moc ceníme! Děkujeme!

Spolek FREE WILL                         

Velmi děkujeme za velkorysou podporu, kterou Terezce poskytl hejtman Moravskoslezského kraje pan Ivo Vondrák! Oceňujeme také rozhodnutí pana hejtmana, darovat měsíčně polovinu svého poslaneckého platu na charitativní účely! Děkujeme, svou velkorysostí jste příkladem ostatním!

Také rádi děkujeme za proběhlou spolupráci s Moravskoslezským krajem, s jeho podporou jsme pořídili dva rehabilitační přístroje MOTOmedy, z nichž jeden využívá nyní právě Terezka! MS kraj nám také dále pomohl z poloviny pořídit mobilní bazénový zvedák, který pomáhá početným handicapovaným hostům Hotelu Duo na Horní Bečvě! Díky a krásný rok 2018 všem, pevné zdraví!