ZMĚNA VE VÝPŮJČCE MOTOMEDU

10.02.2017 22:02

 

ZMĚNA VE VÝPŮJČCE MOTOMEDU

Po dohodě s jednou z našich milých vypůjčitelek rehabilitačního přístroje MOTOmed s paní Zorkou Vališovou z Přerova, jsme tento její vypůjčený přístroj nechali přesunout k výpůjčce dalšímu zájemci. V těchto dnech tak začal tuto rehabilitačně léčebnou pomůcku využívat pan Milan Lučný, pacient se svalovým onemocněním, který se pohybuje na invalidním vozíku. Pan Milan bydlí v Havířově, v domě zvláštního určení, který má cca 40 bezbariérových bytů vhodných pro obývání osobami i s těžkým pohybovým omezením. Z tohoto hlediska je tedy MOTOmed nyní umístěn přímo ideálně. Bude zde totiž usnadněná možnost prostřídání výpůjčky přístroje mezi další handicapované nájemníky, kteří si na šlapadle také budou chtít zacvičit.

Tento MOTOmed, který byl pořízen z rozpočtu Moravskoslezského kraje, tak zde najde své užitečné využití u více potřebných lidí a po delší čas. A jistě se ukáže, že vzhledem k hojně využité kapacitě domu nebude pouze jeden takovýto obecně velmi žádaný přístroj dostačovat očekávané poptávce. Budeme jej tedy i zde přednostně poskytovat lidem, kteří se pohybují na invalidním vozíku a mají proto možnosti posílení a procvičení svých svalů jiným způsobem značně omezené. Do budoucna se budeme snažit do tohoto bezbariérového domu dodat ještě další přístroje.

Budeme rádi, pokud nám i tento náš záměr pomáhat lidem s těžkým zdravotním postižením nebo vážným pohybovým onemocněním prostřednictvím MOTOmedů napomůžete naplňovat i vy! Děkujeme vám, kteří tak již činíte nebo jste učinili! A těšíme se, že díky těmto dárcům, NADACE AGEL A NADACE ČEZ, budeme moci brzy pořídit další rehabilitační přístroj MOTOmed Viva1, aby i tento mohl sloužit potřebným přímo v jejich domácnosti. Možnost účinně si rehabilitovat přímo ve svém domově, je pro vozíčkáře především v těchto opravdově zimních měsících z pochopitelných důvodů dvojnásob vítána! Děkujeme dárcům za jejich projevené pochopení!