VYPŮJČILI JSME PRVNÍ DVA ELEKTRICKÉ INVALIDNÍ VOZÍKY ETHRONE

24.03.2020 11:37

VOZÍKY VYPŮJČENÉ OD 13.03.2020 (VOZÍKY POŘÍZENÉ Z DARU MONETY MONEY BANK, a. s.

+ 1 000,- Kč PŘÍSPĚVEK VEŘEJNOSTI NA PROJEKT "PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE, VS: 511)

PAN JAN (Klobouky u Brna) - Vozík č. 1

Pan Jan z Klobouk u Brna prodělal cévní mozkovou příhodu. Zůstal odkázán na invalidní vozík. Dosud měl k dispozici pouze mechanický invalidní vozík, který však svépomoci zvládal ovládat jen těžce. Prakticky jen za pomoci jedné ruky a odrážením jedné nohy od země. Elektrický vozík pro něj samozřejmě znamená o mnoho větší svobodu v pohybu, tedy značné zkvalitnění života. Pana Honzu známe osobně, člen Rady spolku Pavel Badač s ním měsíc sdílel pokoj v rámci rehabilitačního pobytu v Darkově na podzím 2019. Jsme si tedy opravdu jistí skutečnou potřebností výpůjčky elektrického vozíku panu Honzovi. Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku!

PAN ALEŠ (Olomoucký kraj) - Vozík č. 2

Pan Aleš je středních let a v důsledku úrazu se od počátku roku 2018 pohybuje za pomoci asistence pouze na invalidním vozíku. Byl uznán invalidním pro invaliditu třetího stupně. Výplata invalidního důchodu mu byla však zamítnuta pro chybějící dobu důchodového pojištění. Pan Aleš se snaží vyjednat stabilní sociální zabezpečení, jedná s úřady, vypadá to však na dlouhodobější zařízování. Elektrický vozík, který jsme mu vypůjčili, alespoň trochu přispěje k jeho větší soběstačnosti a pomůže jeho paní asistentce s péči o jeho osobu. Jelikož je pan Aleš v sociální tísní, požádal nás o vytvoření konkrétní sbírky na zajištění jeho základních potřeb. Z výtěžku hradíme služby spojené s užíváním bytu a občas přispíváme i na zajištění výživy a ostatních základních osobních potřeb. Děkujeme všem, kteří spolu s námi nějakým způsobem pomohli nebo pomáhají i panu Alešovi! Velmi děkujeme MONETĚ Money Bank za pořízení vozíku pro tuto výpůjčku! K financování nákupu byl využit také příspěvek veřejnosti. DĚKUJEME! :)

POMÁHEJME PROSÍM SPOLEČNĚ I TÍMTO ZPŮSOBEM. PŮJČOVNA VOZÍKŮ ETHRONE

Líbí se vám tento projekt? Pomozte nám prosím tuto příležitost k společné pomoci sdílet i na