VŠECHNY DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HRANICÍCH NA MORAVĚ JIŽ MAJÍ SVÉ NOVÉ POSTÝLKY!

03.05.2016 21:02

 

 VŠECHNY DĚTI Z DĚTSKÉHO DOMOVA V HRANICÍCH NA MORAVĚ JIŽ MAJÍ SVÉ NOVÉ POSTÝLKY!

Koncem února 2016 bylo do Dětského domova v Hranicích na Moravě dodáno posledních dvanáct z celkově devatenáctí nově pořizovaných postelí z dřevěného masivu. Jedná se o kvalitní malovýrobu na zakázku, kterou uskutečnil pan Jaromír Kocián, stolař z Trojanovic u Frenštátu pod Radhošťěm. I zbývající dětí z domova tak nyní  konečně mají kvalitnější spaní. Tento projekt pro 32 děti z Dětského domova jsme ve spolupráci se spolkem Radost realizovali přes dva roky.

 

 

JAK TENTO PROJEKT PROBÍHAL

 

Rozhodnutí pomoci a způsob realizace výroby postelí

 

Poněvadž bylo již delší dobu zapotřebí vybavit Dětský domov v Hranicích na Moravě novými postelemi pro ještě 19 dětí z celkových 32 jeho mladých obyvatel, rozhodli jsme se v této věci v říjnu 2013 nápomoci. Oslovili jsme ve výběrovém řízení vhodné malovýrobce z okolí, kteří by podle našeho názoru mohli vyrobit požadovaný nábytek dostatečně kvalitně, tedy aby byly postele dostatečně odolné a přitom esteticky vzhledné. A samozřejmě byla zároveň v popředí našeho zájmu také celková cena za výrobu a dodání tohoto nábytku, jenž kromě samotných postelí obsahuje také čelo postele, rošty matrací a úložné šuplíky na peřiny.

 

Jako vhodný výrobce byl nakonec vybrán stolař Jaromír Kocián, který nabídl vyrobit postele včetně příslušenství za přijatelnou cenu, přičemž reference a ukázky již uskutečněné práce tohoto drobného živnostníka z Trojanovic napovídaly, že zadat tuto zakázku právě jemu, bude i z hlediska očekávané designové podoby konečných výrobků dobrá volba. Postele byly nakonec vyrobeny a dodány ve třech etapách, v listopadu 2014, prosinci 2015 a únoru 2016, a to na základě postupně opatřovaném množství finančních prostředků, které FREE WILL zajišťoval ve spolupráci se spolkem Radost hranických dětí.

 

 

Kde konkrétně byly na tento projekt získány finanční prostředky?

 

Na zmíněný nábytek a spolu s ním i na zároveň plánovanou obnovu matrací bylo potřeba opatřit celkově 135 000,- Kč! Peníze se konkrétně sháněly nejvíce prostřednictvím veřejné sbírky spolku Radost, kdy se sbírkovými pokladničkami chodili na veřejná místa také terénní spolupracovníci našeho spolku, a to zejména paní Vlaďka Pochyla, Mgr. Marie Santiago (která v rámci své předchozí činnosti pro děti z hranického domova jim již mimo jiné zajistila s dopomoci přátel dalších 13 nových postelí) a pan Pavel Badač. Možné bylo taky přímo přispívat na uskutečnění projektu prostřednictvím účtu veřejné sbírky spolku Radost  nebo transparentního účtu spolku FREE WILL. Zhruba třetinu příjmů vybraných peněz pak činila poměrná část výtěžku z prodeje našeho zboží (převážně výrobky z chráněných dílen a od znevýhodněných skupin spoluobčanů), kterou jsme vyhradili právě na tento účel.

 

     

 

ZDROJE FINANCOVÁNÍ 19 NOVÝCH POSTELÍ S PŘÍSLUŠENSTVÍM + NOVÉ MATRACE

 

Z celkově shromážděné částky 50 128,- , která byla vybrána za spolupráce našeho spolku:

Tvoří:

Veřejná sbírka spolku Radost za účelem podpory Dětského domova Hranice:  34 488,- Kč

 

a

vklady a příchozí příspěvky na účet našeho spolku celkem:   15 640,- Kč

 

Které jsou konkrétně tvořeny:

 

Částmi z výtěžků z prodeje zboží, celkově vyhrazeno:  5 240,- Kč

(Od 12. 12. 2013 Do 4. 8. 2014 a od  2. 6. 2015 do 3. 3. 2016

podpořili lidé z měst Ostrava, Havířov, Český Těšín, Jablůnkov, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhošťem, Kopřivnice, Valašské Meziříčí, Hranice

nákupem zboží od našich terénních spolupracovníků)

 

a jednotlivými dary těchto dárců:

 

Pan Andreas                               Výše celkového daru:   2 000,- Kč

MUDr. Milada Canibalová          Výše celkového daru:   2 000,- Kč

Paní Marie Dudová                    Výše celkového daru:   1 600,- Kč

Pan Hynek Canibal                     Výše celkového daru:   1 500,- Kč

CAN - MED s.r.o.                         Výše celkového daru:   1 000,- Kč

Paní Magda Krejčíková             Výše celkového daru:   1 000,- Kč

Paní Aurélie Folwarczná           Výše celkového daru:      400,- Kč

Paní Jitka Nejedlá                     Výše celkového daru:      400,- Kč

Pan Pavel Badač                       Výše celkového daru:      200,- Kč

Pan Karel Saibrt                        Výše celkového daru:      200,- Kč

Pani Jana Pečivová                  Výše celkového daru:      100,- Kč

 

Chybějící částku pro dokončení tohoto projektu doložil Dětský domov Hranice na Moravě!

 

 

Věříme, že jsme vzájemnou spolupráci se spolkem Radost hranických dětí významnou měrou pomohli kvalitnějšímu spánku dětí z dětského domova! Poděkování si zaslouží všichni, kdo se na tomto projektu svou činnosti podíleli, tedy vedení Dětského domova, samotné děti, které vyrobily pro přispěvatele do sbírkových pokladniček hezké dárečky, spolek Radost, naši terénní spolupracovníci! Velké díky patří stolaři panu Jaromíru Kociánovi za kvalitně odvedenou hezkou práci, která není předražená, a jeho synovi Robinovi, který pomáhal s dopravou a montáži postelí.

 

V ceně nových postelí jsou zahrnuty také rošty, čela postelí a úložné šuplíky K postelím se pořídily také nové kvalitní matrace

 

Samozřejmě bychom celkově nic moc nezmohli, nebýt především dárců tohoto projektu! Velmi tedy děkujeme všem, kteří dětem na postele přispěli, ať už do sbírkových pokladniček, zakoupením některého z výrobků nebo přímým darem na náš účet!

 

VELKÉ DÍKY VŠEM, KTEŘÍ SE NA PROJEKTU NĚJAKÝM ZPŮSOBEM PODÍLELI! SVOBODNOU DOBROU VŮLI JSTE POMOHLI UČINIT SVĚT KRÁSNĚJŠÍM!

DĚKUJEME!!! :)

 

 

Věříme, že tento projekt pro děti nebyl zdaleka jedinou pomocí, kterou se pro ně společně rozhodneme uskutečnit! I nadále chceme a budeme podporovat právě Dětský domov v Hranicích na Moravě v rámci naši další zamýšlené pomoci dětem, které musí trávit dětství v odloučení svých biologických rodin. Podporujte prosím spolu s námi i takto znevýhodněnou skupinu našich mladých spoluobčanů!

Pokud to bude jen trochu možné, vezměte si prosím děti do pěstounské péče nebo nabídněte svou dobrovolnickou činnost v některém z Dětských domovů! Bude to jistě velký přínos!

 

O konkrétních dalších projektech pro Dětské domovy či konkrétní děti budeme jistě brzy informovat!

 

DĚKUJEME, ŽE POMÁHÁTE S NÁMI!